دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
100دستگاه اتوبوس در شهر کربلا مستقر شده است
۱۲:۱۶ | ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
اجاره خودرو
معاون خدمات شهری شهرداری تهران؛

100دستگاه اتوبوس در شهر کربلا مستقر شده است

پرشین خودرو: معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت:100دستگاه اتوبوس در شهر کربلا مستقر شده است تا بعد از پایان مراسم،زائران را سریع از عراق خارج کند.

به گزارش پرشین خودرو، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در نشست خبری که امروز( دوشنبه) در شهرداری تهران با موضوع اربعین برگزار شد، اظهار داشت:برنامه های اربعین امسال با محوریت برنامه های وازرت کشور با فعالیت 12کمیته در حال اجرا است که یکی از این کمیته ها، معاونت خدمات شهری است که تمام شهرداری های استانها و شهر ها در این کمیته فعالیت می کنند و وظیفه هماهنگی شهرداری های تمام شهرها با شهرداری تهران است.


وی افزود: سازمان اتوبوسرانی شهرداری تهران سال گذشته 500دستگاه اتوبوس به مرزها فرستاد که امسال به 600دستگاه افزایش پیدا کرده است.

معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در رابطه با نحوه جابجایی زائران گفت: کار جابجایی زائران از مرز مهران تا شهر کوت با مسئولان کشور ما و از شهر کوت تا کربلا برعهده کشور عراق است که با درخواست وزارت کشور و با توجه به حساسیت های موجود، استقرار 100دستگاه اتوبوس در شهر کربلا قطعی شده تا بعد از پایان مراسم زائران را سریع از عراق خارج کند.

یزدانی ادامه داد:با توجه به مصوبات و تاکیدات شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران کارهای خوبی انجام شده و آقایان سالاری و مسجد جامعی برای نطارت برکارها از طرف شورای شهر انتخاب شدند.

وی گفت: رئیس حراست کل و بازرس شهرداری در تمام بازدید ها از مرزها حضور داشتند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: شهرداری منطقه 4در مرز چزابه، شهرداری منطقه 5در مرز مهران، شهرداری منطقه 6در مرز شلمچه، شهرداری منطقه 14در مرز خسروی و شهرداری منطقه 2در شهر کوت مستقر شده اند.

یزدانی افزود: شهر کوت 90کیلومتر از مرز مهران فاصله دارد که حمل و نقل زائران تا این شهر برعهده کشور ما است و بقیه مسیر بر عهده کشور عراق است.

انتقال 30 درصد امکانات مرز خسروی به مهران

وی با بیان اینکه بیشتر زائران شهر تهران از مرز مهران عبور می کنند،ادامه داد: وزارت کشور تاکید زیادی بر روی این مرز دارد و به همین دلیل 30درصد امکانات مرز خسروی به مرز مهران منتقل شد.

وی افزود: تا ساعت 10شب روز جمعه حدود 180هزار نفر از مرز مهران خارج شده اند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: معاونت خدمات شهری در مرز مهران فقط به کارهای خدماتی مشغول است و در این مرز سرویس های بهداشتی و دیگر امکانات را مستقر کرده و در سه شیفت کاری مشغول فعالیت است.

یزدانی ادامه داد: شهرداری تهران زیر نظر فرمانداری و معاونت سیاسی وزارت کشور فعالیت می کند.

وی تاکید کرد: در مرزها بیشتر کارها را خیرین برعهده گرفته اند و در برخی از مسیرها به نطر می رسد حضور نیروهای شهرداری اضافی باشد و خیرین روزانه 65تا 70هزار وعده غذایی بین زائران تقسیم می کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران بیان کرد: با هماهنگی های خوبی که انجام شده است ستاد اربعین امسال بابت ویزای نیروهای شهرداری هیچ هزینه ای دریافت نکرده است.

یزدانی در خصوص برگزاری مراسم اربعین در تهران گفت: در رابطه با برگزاری مراسم اربعین در روز پنج شنبه در شهر تهران شهرداری های منطقه 7، 12،13،14،16،و20 انجام وظیفه می کنند و هماهنگی بین معاونت حمل و نقل ترافیک،مترو و اتوبوسرانی انجام شده است.

برچسب ها:
اربعیناتوبوس
نظر بینندگان
!
!
!