سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
برنامه‌ریزی وزارت راه و پلیس برای ایمنی راه ها
۱۳:۱۵ | ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
حامی رنت
نماینده بابل خواستار شد؛

برنامه‌ریزی وزارت راه و پلیس برای ایمنی راه ها

پرشین خودرو: رئیس مجمع نمایندگان مازندران خواستار رنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی و پلیس برای ایمنی راه ها و کاهش حوادث جاده‌ای شد.

به گزارش پرشین خودرو، به نقل ازایسنا، حسین نیازآذری طی پیامی تلفات جاده‌ای را در کشور نگران کننده دانست و گفت: شنیدن اخبار حوادث برای جامعه عادی شده و نیاز است برای کاهش این امر اجماع ملی شود.

وی تصریح کرد: از دستگاه های مرتبط به ویژه وزارت راه و شهرسازی و پلیس راهور ناجا می خواهیم گزارش این حادثه(واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه) را در نخستین جلسه کمیسیون عمران ارائه و به منظور کاهش این حوادث ناگوار بر اساس دستور معاون اول ریاست جمهور درباره تهیه نقشه ایمنی راه برنامه اجرایی ارائه کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش عوامل انسانی و نقص فنی خودرو در حوادث جاده ای خواستار اعمال مقررات سختگیرانه و نظارت شدیدتر برای کاهش تصادفات شد.

نیازآذری گفت: خسارات مادی و معنوی ناشی از حوادث جاده ای در کشور بسیار سنگین است و مردم نیز نسبت به عدم اجرای قوانین رانندگی بی توجه هستند.

وی با تاکید بر مسئولیت نظارتی و کنترلی دولت و دستگاه های مربوطه در اجرای قوانین و مقررات به جنبه های حقوقی حوادث مختلف اشاره کرد و گفت: اگر مجریان و دستگاه های اجرایی در اعمال قانون کوتاهی داشته باشند آیا نباید تحت پیگیرد قرار بگیرند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران خاطرنشان کرد: در حوادث تنها رانندگان مقصر نیستند بلکه مسئولان و دستگاه‌هایی که اجازه حرکت به این خودروها را می‌دهند باید پاسخگو باشند.

نیازآذری خاطرنشان کرد: با همراهی و مشارکت مردم و پیگیری جدی نهادهای مسئول، حوادث جاده ای کاهش یابد.

شب گذشته یک دستگاه اتوبوس از تهران به سمت گنبد در حال حرکت بود که در محور گدوک، بعد از تونل دوم‌ ورسک واژگون شد که متاسفانه ۱۲ کشته و ۲۵ مصدوم به جا گذاشت.

برچسب ها:
ایمنی راه ها
نظر بینندگان
!
!
!