سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
 برخورد پلیس با خودروهای آلاینده و دودزا درالبرز
۱۰:۰۹ | ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
حامی رنت

برخورد پلیس با خودروهای آلاینده و دودزا درالبرز

پرشین خودرو:رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: با توجه به افزایش و غلظت آلایندگی هوادراین استان، طرح تشدید برخوردبا خودروها و موتورسیکلت های آلاینده و دودزا در این استان به اجرا درآمده است.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ همایون شریفی ، افزود: طبق پیش بینی هواشناسی و پایش های صورت گرفته توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز، افزایش آلاینده ها در روزهای آینده ادامه دارد.
وی اضافه کرد: پلیس راهنمایی ورانندگی هرساله درنیمه دوم سال به علت پایداری وارونگی هوا اقدام به اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه آلاینده می کند.
شریفی خاطرنشان کرد :خودروهای فاقد معاینه فنی و دارای نقص فنی دراجرای این طرح اعمال قانون می شوند.
وی گفت: چنانچه وسیله نقلیه دارای نقص فنی باشد وادامه حرکت آن سبب آلودگی بیشتر شود توقیف وبه تعمیرگاه منتقل تا نسبت به رفع نقص اقدام کنند.
وی اضافه کرد: طبق قانون، حرکت وسائط نقلیه دودزا اعم از خودرو و موتورسیکلت ممنوع بوده و این خودروها به پارکینگ منتقل می شوند.
وی تاکید کرد: با توجه به غلظت آلاینده ها در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله کرج این طرح به صورت ویژه در استان البرز اجرایی شده است.
وی بیان کرد: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان ضمن افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.
وی افزود: اکنون1مرکز معاینه فنی خودرو دراستان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ ، سه مرکز درنظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.
شریفی گفت: پس از توقیف خودروهای دودزا، صاحبان آنها باید در کمترین زمان به رفع آلایندگی خودرو اقدام کنند.

نظر بینندگان
!
!
!