یكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
 فراخوان بیش از1میلیون BMWبه دلیل ریسک آتش سوزی
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
iran zamin2

فراخوان بیش از1میلیون BMWبه دلیل ریسک آتش سوزی

پرشین خودرو:خودروساز آلمانی، بی‌.ام .دابلیو، دو فراخوان صادر کرده است که بیش از ۱ میلیون خودرو در معرض ریسک آتش‌سوزی حتی در هنگام خاموش بودن خودرو را شامل می‌شود.

به گزارش  پرشین خودرو،  به نقل از شین‌هوا، خودروساز آلمانی بی‌.ام. دابلیو، دو فراخوان صادر کرده است که بیش از ۱ میلیون خودرو در معرض ریسک آتش‌سوزی حتی در هنگام خاموش بودن خودرو را شامل می‌شود.

این فراخوانی شامل مدل‌های تولید شده در بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ است. اولین فراخوانی شامل بیش از ۶۷۲ هزار خودرو می‌شود که برخی از مدل‌های سری ۳ بی‌.ام‌.دابلیو که دارای سیم‌کشی‌ها و رساناهای الکتریکی‌ای در سیستم کنترل آب‌وهوای خود می‌باشند را در برمی‌گیرد. این سیستم جریان هوا را برای گرمایش و تهویه مطبوع فراهم می‌کند و در برابر داغ شدن بیش از حد، آسیب‌پذیر است.

دومین فراخوانی بزرگ بی‌.ام‌.دابلیو شامل مدل‌های گوناگون دارای موتور ۶ سیلند می‌باشد که در بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ تولید شده‌اند. در این خودروها گرم‌کننده‌ای که برای حفظ محل اتصال میل‌لنگ از یخ‌زدگی طراحی شده است در معرض ریسک اتصال کوتاه است که می‌تواند منجر به آتش‌سوزی شود.

در تحقیقی که توسط ای‌بی‌سی نیوز صورت گرفت اعلام شد در ۵ سال گذشته بیش از ۴۰ مورد از خودروهای بی‌.ام‌.دابلیو پارک شده به صورت خود به خودی دچار حریق شده‌اند. موتور برخی از آنها ساعت‌ها و حتی روزها بود که خاموش بودند.

بی‌.ام‌.دابلیو اعلام کرده است که فروشندگان این شرکت، خودروهای آسیب‌دیده را به صورت مجانی تعمیر می‌کنند.

برچسب ها:
بی‌.ام.دابلیو
نظر بینندگان
!
!
!