یكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
سرمایه گذاری 800 میلیون دلاری «تویوتا» در تحقیق و توسعه
۱۷:۰۸ | ۱۳۹۶/۰۸/۱۹
اجاره خودرو
/اختصاصی/

سرمایه گذاری 800 میلیون دلاری «تویوتا» در تحقیق و توسعه

پرشین خودرو: تویوتا در 6 ماه قبل از سپتامبر، توانست 100 میلیارد ین را ذخیره کند که این رقم در واحدهای بین المللی چیزی معادل 879 میلیون دلار بوده و تویوتا قصد دارد تا این هزینه را صرف تحقیقات و توسعه محصولات جدید با سیستم‌های محرک نوین کند.

به گزارش پرشین خودرو، برای دستیابی به چنین رقم قابل توجهی، کمپانی خودروسازی تویوتا اقدامات متعددی انجام داده است که یکی از آنان می‌تواند بهبود روند تولید محصولات باشد که در شش ماه قبل از سپتامبر، برای هر دقیقه موفق به ذخیره سازی 3300 دلار شده است تا حالا صرف تحقیقات و توسعه محصولات جدید شود.
به گزارش بلومبرگ و به نقل از پرشین خودرو، در سال جاری میلادی کمپانی خودروسازی تویوتا به طور چشمگیری هزینه‌های تحقیق و توسعه محصولات خود را افزایش داده است و به سقف 1.06 تریلیون ین رسانده است که در واحد پول بین المللی، چیزی معادل 9.3 میلیارد دلار خواهد شد، زیرا شرکت خودروسازی تویوتا شدیدا به دنبال سیستم‌های محرک الکتریکی و فناوری‌های جدید صنعت خودروسازی است که هم فناوری‌های سخت افزاری و هم فناوری‌های نرم افزاری را شامل می‌شود.
مدیر مالی تویوتا در سخنرانی اخیر خود به خبرنگاران گفت: این صرفه جویی برای ما بسیار مهم است، ما نه تنها نیاز به توسعه فناوری‌های پیشرو داریم، بلکه باید آنها را تجاری سازی کنیم تا قابلیت استفاده بر روی محصولات وجود داشته باشد. برای انجام این کار، باید هزینه‌های تحقیق و توسعه را افزایش دهیم، اما این هزینه بسیار بالا هستند که نیاز است ما سرعت کارمان را با تزریق پول بیشتر افزایش دهیم.
یکی از تحلیلگران برجسته ژاپنی در خصوص هزینه‌های بسیار بالای تحقیق و توسعه تویوتا عنوان کرد: هزینه‌های تحقیق و توسعه تویوتا می‌تواند این شرکت خودروسازی را به یک رهبر واقعی در صنعت خودروسازی و تکنولوژی تبدیل کند. در عین حال که شرکت خودروسازی تویوتا به شدت بر روی خودروهای هیبریدی، باتری‌های حالت جامد و فناوری‌های رانندگی خودکار سرمایه گذاری می‌کند، در عین حال همکاری خود را با چندین شرکت دیگر انجام می‌دهد تا نسل جدید فناوری‌های اتومبیل را بهتر و سریع‌تر به نتیجه برساند.

 

برای آشنایی با خودروهای تویوتا اینجا کلیک کنید.

برچسب ها:
تویوتا
نظر بینندگان
!
!
!