سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۲ | ۱۳۹۰/۰۹/۲۷
معرفی مشتری‌پسندترین شركت‌های خدمات پس از فروش ایران + جدول
۱۰:۰۲ | ۱۳۹۰/۰۹/۲۷
اجاره خودرو

معرفی مشتری‌پسندترین شركت‌های خدمات پس از فروش ایران + جدول

پرشین خودرو: نتایج اندازه گیری رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش خودروهای سواری حاکی از آن است که ارایه کنندگان خدمات پس از فروش محصولات تویوتا توانسته اند بیش از سایر خودروسازها رضایت مشتریان ایرانی را جلب کند به طوری که در نتایج این دوره ایرتویا با كسب نمره 699 از 1000 در رتبه اول ایستاد.

به گزارش «پرشین خودرو»، نتایج تحقیق اندازه‌گیری رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش خودروهای سواری برای هفتمین دوره‌ متوالی است كه از سوی شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران اعلام شد.

در این تحقیق میانگین رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش خودروهای سواری در شش ماهه اول امسال عدد 643 اعلام شد.

در این تحقیق که 16 شركت ارائه ‌كننده خدمات پس از فروش خودروهای سواری مورد ارزیابی قرار گرفتند به منظور پیاده سازی این طرح در مجموع با 455 هزار و 652 نفر از مراجعه‌كنندگان به نمایندگیهای مجاز در زمینه‌ خدمات پس از فروش مصاحبه انجام شده است.

در مدل طراحی ‌شده برای سنجش رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش چهار شاخص اصلی نحوه‌ برخورد و اصول حرفه‌ای كار، زمان و هزینه صرف شده، توجه به خواسته مشتریان و وضعیت شبكه خدمات پس از فروش در قالب 15 ویژگی مورد نظرسنجی قرار گرفته است.

لازم به توضیح است نتایج این تحقیق یكی از شاخص‏های مهم ارزیابی جامع خدمات پس از فروش صنعت خودرو را شامل می‌شود كه در كنار شاخص‌هایی نظیر وضعیت كیفی نمایندگی‌های مجاز، وضعیت نظام مدیریتی خدمات پس از فروش شركت عرضه كننده و ارزیابی عملكرد و كارائی نمایندگی‌ها، به صورت سالانه جمع بندی شده و بر اساس آن كلیه شركت‏های عرضه كننده خودرو و نمایندگی‌های آنها مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می‌گیرند.

دو شركت معین موتور و مدیا قشم نیز اگرچه نمرات بالایی را كسب كردند، اما به دلیل پذیرش محدود خودرو در رده‌بندی كلی قرار نگرفتند.

در این رده‌بندی بیشترین تعداد نمایندگی خدمات پس از فروش به ترتیب مربوط به گروه ایران خودرو با 761 نمایندگی، گروه سایپا با 730 نمایندگی و گروه بهمن با 107 نمایندگی می‌شود.

براساس این گزارش خدمات پس از فروش ایرتویا که به دارندگان خودروهای تویوتا خدمات ارایه می کتد با 25 نمایندگی در کشور، موفق به دریافت شاخص رضایت 699 شده است.

همچنین در این گزارش رتبه های دوم و سوم به ترتیب از آن پرستوی آبی ارگ و آسان موتور که ارایه کننده خدمات پس از فروش شرکت های خودروسازان راین و آسان موتور می باشند، شده و هر یک به ترتیب با 46 و 62 نمایندگی 691 و 689 امتیاز کسب کرده اند، این شرکت ها ارایه کننده خدمات پس از فروش خودروهای هیوندای آوانته و ورنا، توسان، آزرا، کوپه، سانتافه، جنسیس، آی 20، آی ایکس 55 و سوناتا می باشند.

اطلس خودرو به عنوان دیگر خودروساز خارجی بخش خصوصی توانست شاخص رضایت مشتری 663 و رتبه چهارم را کسب کند. این شرکت برای خدمات رسانی به محصولات کیا سراتو، اسپرتیج، سورنتو، کارنز و کارنیوال دارای 42 نمایندگی است.

این گزارش حاکی است، رتبه پنجم را گروه بهمن به خود اختصاص داد، در این میان مزدا یدک به عنوان ارائه کننده خدمات پس از فروش مزدا 3، پاجرو و مزدا 323 با 107 نمایندگی، شاخص رضایت مشتری 655 را کسب کرد.

اما ایساکو در این نظرسنجی در رتبه ششم قرار گرفت.

این شرکت که به محصولاتی مثل سمند، پژو 206، پارس، 405 و روآ، سورن، تندر 90 و سوزوکی گرند ویتارا ارائه خدمت می‌کند با 761 نمایندگی، شاخص رضایت مشتری 647 را کسب کرد.

شرکت ستاره ایران به عنوان ارائه کننده خدمات پس از فروش محصولات بنز C200، C180 و E200 با 9 نمایندگی شاخص رضایت مشتری 644 و رتبه هفتم را به خود اختصاص داد.

سایپا یدک هم که پس از ادغام سازمان فروش و خدمات پس از فروش سایپا و پارس خودرو، دوین شبکه گسترده نمایندگی خدمات پس از فروش را در اختیار دارد در این نظر سنجی هشتم را به خود اختصاص داد.

سایپایدک به عنوان سازمان خدمات فروش سایپا و پارس خودرو به محصولات پراید، ریو، زانتیا، ماکسیما، مگان، رونیز، پیکاپ، وانت نیسان، مورانو و تندر 90 خدمات رسانی می کند، با 730 نمایندگی شاخص رضایت مشتری 628 را کسب و جایگاه هشتم را به خود اختصاص داد.

بر اساس این گزارش، شرکت مرتب خودرو به عنوا ن ارائه کننده خدمات پس از فروش گروه مرتب با 23 نمایندگی برای ارائه خدمات به محصولات موسو و پاژن شاخص رضایت مشتری 620 و رتبه نهم را کسب کرد.

همچنین زاگرس خودرو به عنوان دیگر خودروساز داخلی بخش خصوصی توانست شاخص رضایت مشتری 594 و رتبه دهم را کسب کند. این شرکت برای خدمات رسانی به محصولات پروتون ویرا، ایمپین و جی ان تو دارای 23 نمایندگی است.

همچنین در این نظرسنجی مدیران خودرو در رتبه یازدهم قرار گرفت. این شرکت که ارائه دهنده خدمات پس از فروش ام.وی.ام110، ام.وی.ام530 و ام.وی.ام ایکس 33 است توانست با 64 نمایندگی شاخص رضایت مشتری 592 را کسب کند.

این گزارش می‌افزاید: پرشیا خودرو به عنوان ارائه کننده خدمات پس از فروش به محصولات بی.ام.و ایکس3، 320 آی، 520 آی و ... است تنها با یک نمایندگی، شاخص رضایت مشتری 590 و رتبه دوازدهم را کسب کرد.

همچنین تاپکو که به شرکت خودروسازی بن رو خدمات رسانی می کند و خدمات پس از فروش خودرو فیات سی ینا را ارایه می دهد، با یک نمایندگی شاخص 581 و رتبه 13 را از آن خود کرد.

کرمان موتور نیز به عنوان ارائه کننده خدمات به محصول فولکس گل، لوبو و لیفان کرمان موتور با 35 نمایندگی، شاخص رضایت مشتری 576 و رتبه آخر را کسب کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
khake6875a@yahoo.com
vote
۰
vote
۱۳۹۲/۱۲/۱۰
قا خرید به کنار دیگر نمیشود به نمایندگی رسمی این شرکت اعتماد کرد . من خودرو خودم را بعلت مشکل جزیی به نمایندگی رسمی در شهر تبریز تحویل دادم و چشمتان روز بد نبیند شد حکایت قصابی که خرده استخوان در چشمش فرو رفته بود و طبیب برای اینکه هرروز گوشت مجانی گیر آورد بدون خارج کردن استخوان چشم قصاب را پانسمان میکرد . بعد دو روز که ماشین را تحویل گرفتم بعات کمبود روغن موتور رینگهای موتور شکست و کسی جوابگوی بنده نبود البته نشت روغن داشت و از تعویض روغن آن زمان خیلی کوتاهی میگذشت و روغن سوزی هم نداشت نظر شما چیست حالا بنده متحمل شش و نیم میلیون تومان هزینه علاوه بر 4/5 میلیون هزینه قبلی شدم.(نمایندگی مورد نظر همتجو میباشد)
!
!
!