جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
آلودگی‌های هوا تهران ناشی از چیست؟
۲۳:۳۹ | ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
iran zamin2

آلودگی‌های هوا تهران ناشی از چیست؟

پرشین خودرو: معاون رئیس جمهور یکی از مشکلات کشور را عدم اجرای دستورالعمل‌ها و قوانین موجود دانست و گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد آلودگی‌های هوا در تهران ناشی از تردد کامیون‌هایی است که در نیمه‌شب وارد تهران می‌شوند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، عیسی کلانتری در افتتاحیه پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تبریز با تاکید بر اینکه مشکلات موجود در کشور با روش‌های سنتی گذشته قابل درمان نیست، افزود: این مشکلات زاییده علم ناقص است. مشکلاتی مانند آلودگی هوا، ریزگردها، پسماندها و خشک شدن تالاب‌ها از جمله مشکلات عدیده کشور هستند که با رویکردهای فناورانه قابل رفع است.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه این معضلات ناشی از ناآگاهی افراد بوده است، اظهار کرد: در جاهایی کشاورزی را توسعه دادیم و آب را مصرف کردیم. بدون آنکه به مسائل ریزگردها توجهی صورت گیرد و علاوه بر آن زباله تولید کردیم و بلد نیستیم که چگونه آن را دفن کنیم.

کلانتری با اشاره به تجربیات جهانی در زمینه دفع پسماندها، خاطرنشان کرد: مکزیکوسیتی آلوده‌ترین شهر جهان بوده است، ولی در مدت ۲۰ سال با رفع این مشکل به یکی از پاک‌ترین شهرهای دنیا تبدیل شده است.

رئیس سازمان محیط زیست با تاکید بر اینکه ما می‌خواهیم محیط زیست را آلوده کنیم و هم محیط زیست پاک داشته باشیم، اضافه کرد: در دانشگاه‌های کشور پتانسیل‌های زیادی وجود دارد که در حال حاضر این ظرفیت‌های علمی خالی مانده است و از آن استفاده نمی‌شود.

وی یکی از مشکلات کشور را عدم اجرای دستورالعمل‌ها و قوانین موجود دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد آلودگی‌های هوا در تهران ناشی از تردد کامیون‌هایی است که در نیمه‌شب وارد تهران می‌شوند.

کلانتری با تاکید بر نقش فناوری‌ها در رفع معضلات زیست محیطی، خاطرنشان کرد: این در حالی است که تا جایی‌که روش‌های فناورانه به کسی لطمه وارد نکند، اجرایی می‌شود؛ در غیر این صورت طرح با توقف مواجه خواهد شد.

وی با انتقاد از رویکرد فناوری‌هراسی در جامعه، تاکید کرد: امروزه فناوری هراسی به اندازه پیاده‌سازی فناوری در کشور وجود دارد، به گونه‌ای که در جلسه‌ای که با فناوران داشتیم، آنها اعلام کردند که به آنها به عنوان جاسوس نگاه می‌شود.

معاون رییس جمهور با تاکید بر نقش دولت در این زمینه یادآور شد: باید برای همیشه فناوری‌هراسی را در کشور ریشه‌کن کنیم و فناوری‌ها را وارد سیستم مدیریت کنیم.

برچسب ها:
آلودگی هوا
نظر بینندگان
!
!
!