سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
پرفروش‌ترین خودروهای سدان بازار آمریکا کدامند؟
۰۱:۲۴ | ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
اجاره خودرو
/اختصاصی/ژاپنی ها در صدر جدول؛

پرفروش‌ترین خودروهای سدان بازار آمریکا کدامند؟

پرشین خودرو: اخیرا لیستی از پرفروش‌ترین خودروهای سدان در بازار ایالات متحده آمریکا منتشر شده است که در ادامه سعی داریم جزییات این لیست را مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش پرشین خودرو، اگر شما ماشین‌های پیکاپ و کراس اوور را نادیده بگیرید، آنوقت است که می‌توانید خود را برای خرید یک دستگاه خودروی سدان راضی کنید، اما به نظر شما کدامیک از خودروهای سدان در بازار مشتریان بیشتری دارد؟ به همین منظور اخیرا لیستی از پرفروش‌ترین خودروهای سدان در بازار ایالات متحده آمریکا منتشر شده است که در ادامه سعی داریم جزییات این لیست را مورد بررسی قرار دهیم.

10- شورلت مالیبو
اولین خودرو از آخر، می‌تواند خودروی سدان شورلت مالیبو باشد که با عملکرد قابل قبول خود، حداقل توانسته خود را در بین 10 خودروی پرفروش بازار ایالات متحده آمریکا قرار دهد. باوجود اینکه فروش خودروی سدان شورلت نسبت به ماه اکتبر سال گذشته چیزی حدود 16.5 درصد کاهش پیدا کرده است، اما همچنان این خودرو یک برند سودآور برای کمپانی خودروسازی جنرال موتورز به شمار می‌رود.

9- هیوندای الانترا
درست همانند شورلت مالیبو، خودروی سدان هیوندای الانترا نیز تحت تاثیر جو بازار قرار گرفته و با یک افت فروش نسبت به سال گذشته همراه بوده است. در این خصوص گفته می‌شود که خودروی هیوندای الانترا نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، با کاهش 8.8 درصدی در ماه اکتبر همراه بوده است.

8- شورلت کروز
سال گذشته خودروی سدان شورلت کروز یک نسخه جدید دریافت کرد و همین موضوع باعث شد تا برخلاف شورلت مالیبو و همچنین هیوندای الانترا، موفق به افزایش فروش خود در سال جاری میلادی شود. طبق ادعای منابع خبری، شرکت خودروسازی شورلت موفق به افزایش فروش 3.4 درصدی "شورلت کروز" در ماه اکتبر سال جاری شده است.

7- فورد فیوژن
خودروی سدان فورد فیوژن، دیگر خودروی آمریکایی می‌تواند باشد که در لیست پرفروش‌ترین خودروهای سدان سال 2017 میلادی تا به اینجای کار قرار گرفته است. هرچند این خودرو باوجود افت شدید فروش خود نسبت به ماه اکتبر سال گذشته که حدود 22.6 درصد گزارش شده است، باز هم موفق به حضور خود در بین 10 خودروی پرفروش آمریکا شده است.

6- نیسان سنترا
در جایگاه ششم لیست پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا، اولین خودروی ژاپنی قرار گرفته است که شروعی بر امپراطوری خودروهای ژاپنی در بازار ایالات متحده آمریکا خواهد بود. گفتنی است که فروش نیسان سنترا از ماه اکتبر سال جاری تا پایان ماه اکتبر، حدود 0.2 درصد افزایش پیدا کرده است تا حالا در بین پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا قرار گیرد و جایگاه خود را بار دیگر تثبیت کند.

5- نیسان آلتیما
در جایگاه پنجم لیست هم دیگر محصول نیسان، یعنی سدان آلتیما قرار گرفته است که در ماه اکتبر سال جاری، فروش آن حدود 17.1 درصد کاهش پیدا کرده است، اما با این وجود باز هم موفق به حفظ جایگاه فروش خود در ایالات متحده آمریکا شده است که برای مشتریان خود یک اتومبیل بزرگ با اقتصاد سوخت مطلوب خواهد بود.

4- هوندا آکورد
در نیمه اول سال 2017 میلادی، آمار فروش کلی هوندا آکورد چیزی حدود 15 درصد کاهش پیدا کرد، اما این موضوع باعث نشد تا خودروی سدان هوندا آکورد محبوبیت و همچنین جایگاه خوب خود را در لیست پرفروش‌ترین خودروهای موجود در بازار آمریکا از دست دهد، هرچند در ماه اکتبر هم با کاهش 2.3 درصد فروش همراه بوده است.

3- تویوتا کرولا سدان
پرفروش‌ترین اتومبیل تاریخ تویوتا، یعنی خودروی سدان تویوتا کرولا هم موفق شده است خود را در بین 3 خودروی پرفروش بازار ایالات متحده آمریکا قرار دهد، هرچند فروش این خودروی سدان متاثر از جو حاکم در بازار، در سال جاری چیزی حدود 9 درصد کاهش داشته است.

2- تویوتا کمری
همچون سال‌های دیگر، انتظار می‌رفت که خودروی تویوتا کمری در جایگاه نخست این لیست قرار گیرد، اما امسال در جایگاه دوم لیست قرار گرفته است تا جایگاه همیشگی خود را به یکی دیگر از خودروهای سدان ژاپنی واگذار کند که نسخه‌های جدید آن به شدت مورد توجه مشتریان آمریکایی قرار گرفته است.

1- هوندا سیویک سدان
کمتر کسی فکرش را می‌کرد که یک زمانی نسخه سدان هوندا سیویک بتواند به امپراطوری تویوتا کمری در جدول فروش جهانی پایان دهد، اما این موضوع کاملا صحت داشته و خودروی سدان هوندا سیویک هرچند به طور موقت، موفق به پایین کشیدن تویوتا کمری شده است تا خود را در جایگاه نخست پرفروش‌ترین خودروهای سدان بازار آمریکا قرار دهد که در ماه اکتبر سال جاری، موفق به افزایش 1.5 درصدی فروش خود شده است.

برچسب ها:
خودرو سدان
نظر بینندگان
!
!
!