جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
«هایپرکار» تمام الکتریکی 1250 اسب بخاری از یک شرکت تازه کار
۱۲:۳۴ | ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
iran zamin2
/اختصاصی/

«هایپرکار» تمام الکتریکی 1250 اسب بخاری از یک شرکت تازه کار

پرشین خودرو: شرکت کوچک اهل کالیفرنیا که Race Advanced Engineering Systems and Research نام دارد و عموما تحت عنوان "RAESR" شناخته میشود، از یک خودروی هایپرکار تمام الکتریکی رونمایی کرد که آزمایشات فنی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

به گزارش پرشین خودرو، محصول جدید و هایپرکار تمام الکتریکی این شرکت تحت عنوان "Tachyon" رونمایی شده است که مراحل طراحی و توسعه آن از سال 2012 میلادی آغاز شده و حالا در سال 2017 میلادی، موفق به اتمام پروژه و انجام آزمایشات فنی مختلف بر روی آن شده است.
ویژگیهای منحصربه فرد این اتومبیل در درجه اول مربوط به مشخصات فنی اتومبیل خواهد شد که به 6 موتور الکتریکی برای تحرک 4 چرخ اتومبیل استفاده شده است که در مجموع می‌تواند 1250 اسب بخار قدرت و یک گشتاور فوری 4948 نیوتن متر باشد که در نوع خود بسیار جالب و حیرت انگیز است.
به لطف استفاده گسترده از فیبرکربن، هایپرکار تمام الکتریکی Tachyon تنها دارای وزن 1338 کیلوگرم است که باتوجه به قدرت و گشتاور تولیدی موتور، طبیعتا انتظار می‌رود که یک شتاب حدودا 1 ثانیه داشته باشد، اما در عمل این خودرو می‌تواند با هدایت نیروی 1250 اسب بخاری و گشتاور 4948 نیوتن متری خود به سمت چرخ‌های اتومبیل، به حداقل شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت کمتر از 3 ثانیه، شتاب صفر تا 193 کیلومتر بر ساعت کمتر از 7 ثانیه و در نهایت به سقف سرعت 386 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که نشان از عدم مهندسی دقیق و مدیریت نیروی موتورها در خروجی سیستم دارد. هرچند شرکت سازنده ادعا می‌کند که با یکبار شارژ کامل باتری‌های اتومبیل، می‌توان بیش از 240 کیلومتر رانندگی کرد.
فراتر از نیروی موتورهای الکتریکی، نیروی بدست آمده از طراحی اتومبیل است که می‌تواند یک چسبندگی خارق العاده ایجاد کند. به طور دقیق‌تر، باله نصب شده در انتهای بدنه می‌تواند به تنهایی 181 کیلوگرم نیروی "داون فورس" تولید کند، این درحالیست که با در نظر گرفتن دیگر قسمت‌های آیرودینامیکی اتومبیل، می‌توان به حداکثر نیروی "داون فورس" 453 کیلوگرم دست پیدا کرد که قطعا یک چسبندگی عالی برای اتومبیل به همراه خواهد داشت.

برچسب ها:
سوپراسپرت
عکس های مرتبط
هایپرکار
هایپرکار
هایپرکار
هایپرکار
نظر بینندگان
!
!
!