یكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خودروهای «جیلی» در اندیشه پرواز!
۰۸:۵۳ | ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
اجاره خودرو
/اختصاصی/

خودروهای «جیلی» در اندیشه پرواز!

پرشین خودرو: اخیرا در یک کنفرانس مطبوعاتی، کمپانی خودروسازی جیلی تایید کرد که این شرکت چینی موفق به خرید شرکت Terrafugia شده است تا جای پای خود را در صنعت حمل و نقل هوایی محکم کند.

به گزارش پرشین خودرو، در تیرماه سال جاری، خبرهایی به گوش می‌رسید که شرکت خودروسازی "جیلی" برای رسیدن به حمل و نقل هوایی، در نظر دارد شرکت " Terrafugia" را خریداری کند که تا به امروز تایید و یا رد نشده بود و اطلاعات دقیقی هم از سوی شرکت خودروسازی جیلی ارائه نشد، اما اخیرا در یک کنفرانس مطبوعاتی، کمپانی خودروسازی جیلی تایید کرد که این شرکت چینی موفق به خرید شرکت Terrafugia شده است تا جای پای خود را در صنعت حمل و نقل هوایی محکم کند.
شرکت خودروسازی جیلی هیچگونه صحبتی در رابطه با برنامه ریزی‌های آینده این شرکت انجام نداده است، اما تایید می‌کند که این شرکت همچنان در ایالات متحده آمریکا به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد. در این رابطه بد نیست بدانید که برند " Terrafugia" یک شرکت آمریکایی واقع در شهر "ووبورن" ایالت "ماساچوست" آمریکا است که در حال حاضر بر روی ماشین‌های پرنده کار می‌کند و پروژه معروف آن تحت عنوان " Transition" شناخته می‌شود که با تجهیز آن به بال‌های جمع شونده، قابلیت حرکت بر روی جاده و همچنین قابلیت پرواز بر فراز آسمان را خواهد داشت که به عنوان اولین خودروی پرنده عملیاتی در جهان شناخته می‌شود، اما هم اکنون در حال طی کردن مراحل توسعه و آزمایشات خود است تا پروژه نهایی آن تا سال 2019 میلادی تکمیل شده و در اختیار مشتریان قرار گیرد.
پروژه جدید شرکت Terrafugia تحت عنوان TF-X شناخته می‌شود که در واقع یک ماشین چهار سرنشین پرنده با قابلیت پرواز به صورت عمودی و افقی است که در صورت تحقق این هدف، یک تحول بسیار بزرگ در صنعت خودروسازی بویژه صنعت ماشین‌های زمینی/هوایی بوجود خواهد آمد. بخصوص طراحی ظاهری و مشخصات این اتومبیل پرنده که شما را شگفت زده خواهد کرد، زیرا گفته می‌شود که با پر کردن باک سخت این اتومبیل که قابلیت حرکت بدون سرنشین را خواهد داشت، می‌تواند محدوده حرکت 643 کیلومتر با سقف سرعت 160 کیلومتر بر ساعت داشته باشد که تنها مربوط به حرکت زمینی این خودرو می‌شود.
در آخر لازم به ذکر است که شاید شرکت خودروسازی جیلی چندان تاثیر بزرگی در ارتقا دانش فنی این شرکت و توسعه محصولات جدید آن نداشته باشد، اما بدون شک پشتیبانی مالی شرکت خودروسازی جیلی می‌تواند مراحل طراحی و توسعه این اتومبیل پرنده را سریع‌تر پیش ببرد تا به هدف اصلی خود برسند.
 

برچسب ها:
جیلی
عکس های مرتبط
جیلی
جیلی
جیلی
جیلی
جیلی
جیلی
نظر بینندگان
!
!
!