شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۴:۳۶ | ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
پهپادها در فرانسه رانندگان خلافکار را شناسایی می کنند
۱۴:۳۶ | ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
اجاره خودرو

پهپادها در فرانسه رانندگان خلافکار را شناسایی می کنند

پرشین خودرو: با استفاده از فناوری های پیشرفته انجام تخلفات رانندگی در کشورهای مختلف روز به روز دشوارتر می شود. پهپاد از جمله اختراعاتی است که به همین منظور در فرانسه به کار گرفته شده است.

به گزارش پرشین خودرو،  به نقل از دیجیتال ترندز، پلیس شهر بوردو در جنوب غرب فرانسه با به پرواز درآوردن چند پهپاد در آسمان منطقه جاده های این بخش از کشور را به دقت زیر نظر خواهد گرفت و رانندگان متخلف را شناسایی و خودروهای آنها را توقیف خواهد کرد.

اجرای این طرح به طور آزمایشی از تابستان گذشته آغاز شده و از آن زمان تا به حال صدها قبض جریمه برای رانندگان ناقض قوانین ترافیکی صادر شده است.

پهپادهای مذکور مجهز به دوربین بوده و تصاویر زنده ای را از محیط اطراف برای نیروهای پلیس که بر روی زمین مستقر هستند، ارسال می کنند. از این طریق پلیس می تواند به راحتی از تخلفات رانندگان در جاده های اطراف مطلع شود و این افراد را به صورت هوایی تعقیب و اتومبیل هایشان را متوقف کند.

پلیس بورد می گوید اجرای این طرح باعث توقف ۱۵ تا ۲۰ خودروی متخلف در هر ساعت می شود. البته از این طریق هنوز نمی توان خودروهایی که محدودیت سرعت را رعایت نمی کنند، شناسایی کرد، اما مقابله با حرکات مارپیچ و خطرناک در جاده ها و سبقت غیرمجاز بدین شیوه ممکن است.

نظر بینندگان
!
!
!