سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
در تصادفات امسال خراسان جنوبی 145 نفر کشته شدند
۱۵:۱۴ | ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
iran zamin2

در تصادفات امسال خراسان جنوبی 145 نفر کشته شدند

پرشین خودرو: رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از وقوع یکهزار و 475 فقره تصادف در راه های برون شهری استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: در این تصادفات 145 نفر کشته و یکهزار و 837 نفر مجروح شدند.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ حسین رضایی روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: این تصادفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد افزایش داشته است.
وی گفت: از مجموع این تصادفات، 349 فقره خسارتی، یکهزار و 22 فقره جرحی و 104 فقره تصادف فوتی بوده که تعداد فوت شدگان هشت نفر و مجروحان 367 نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.
وی با بیان اینکه 51 درصد تصادفات فوتی از ابتدای امسال تاکنون در بازه زمانی 12 ظهر تا هشت شب رخ داده است افزود: در این مدت 61 درصد تصادفات فوتی در راه های اصلی حادث شده است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی یادآور شد: 45 درصد متوفیان تصادفات یاد شده مربوط به حوزه 2 پاسگاه پلیس راه قاین - گناباد و بیرجند - قاین بوده است.
وی علت وقوع 51 درصد از تصادفات فوتی را توجه نکردن به جلو اعلام و اظهار کرد: 46 درصد از تصادفات فوتی مربوط به واژگونی خودرو است.
سرهنگ رضایی گفت: بیشترین وسائط نقلیه مقصر در تصادفات فوتی، سواری با 59 درصد، وانت و کامیون با 13 درصد، کامیون و تریلی با 13 درصد و موتورسیکلت 12 درصد بوده اند.
وی با اشاره به اینکه بیشتر تصادفات در بازه هشت صبح تا 20 شب رخ می دهد، گفت: 45 درصد تصادفات در جاده های اصلی ، 48 درصد در راه های روستایی و هفت درصد در محورهای فرعی رخ داده است.
رئیس پلیس راه استان، توجه نکردن به جلو با 43 درصد، تخطی از سرعت با 21 درصد، عدم رعایت حق تقدم با 12 درصد، انحراف با 10 درصد را از عمده علل وقوع تصافات فوتی و جرحی ذکر کرد.
وی با بیان اینکه 44 درصد از متوفیان تصادفات مهم امسال در راه های برون شهری استان مربوط به 23 فقره تصادف بوده است گفت: 52 درصد تصادفات مهم به علت انحراف و تجاوز به چپ در محورهای اصلی بوده که منجر به برخوردهای رخ به رخ از شدیدترین نوع تصادفات است.
رضایی اضافه کرد: در 30 درصد این تصادفات وسائط نقلیه عمومی حمل بار و مسافر مقصر حادثه بوده اند.
وی با اشاره به تصادفات محور بیرجند - قاین و بالعکس افزود: 85 درصد تصادفات این محور در نقاط حادثه خیر و مستعد رخ داده که در این مدت با وقوع چهار تصادف 11 نفر در این محور کشته شده اند.
وی یکی از مهمترین عوامل تصادف در استان خراسان جنوبی را توجه نکردن به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی اعلام کرد و گفت: رانندگان حتما به ازای هر 2 ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت و از حرکت های شبانه خودداری کنند زیرا یک ساعت قبل و بعد از طلوع خورشید ساعات مخاطره آمیز برای تردد در جاده هاست.
رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی با اشاره به محدودیت ترافیکی در محورهای خراسان رضوی از سمت این استان برای تردد زائران امام رضا (ع) گفت: از 24 تا 29 آبان ماه تردد وسایل نقلیه باری از ساعت هشت صبح تا 22 در این محورها ممنوع است و در خراسان جنوبی روز 29 آبان ماه از ساعت 14 تا 22 شب تردد کامیون در محور بیرجند به قاین ممنوع خواهد بود.
وی انحراف به چپ خودرو را یکی دیگر از عوامل تصادف در راه های خراسان جنوبی ذکر کرد و افزود: بیشتر راه های استان دو طرفه است و انحراف به چپ با خواب آلودگی و خستگی راننده همراه شده که در نتیجه وقوع تصادفات با تلفات زیاد را شاهد هستیم.

نظر بینندگان
!
!
!