دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تهیه شناسنامه برای معابر و گذرهای تهران
۱۶:۲۹ | ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
iran zamin2

تهیه شناسنامه برای معابر و گذرهای تهران

پرشین خودرو: مدیرکل حقوقی شهرداری تهران از تهیه شناسنامه (سند) برای املاک عمومی شهرداری از قبیل کلیه گذرها، معابر، شوارع، فضای سبز و پارک های شهر تهران خبرداد.

به گزارش پرشین خودرو، سید محمد طباطبائی نژاد با بیان این خبر گفت: این جلسه به منظور هم اندیشی و هماهنگی و اتخاذ روش واحد در خصوص نحوه تبیین اجرای ماده 9 قانون جامع حد نگار(کاداستر) به منظور ارائه تمام مستندات و اطلاعات توصیفی املاک متعلق به شهرداری تهران از جمله مشخصات ثبتی کاربری و نقشه مختصات جغرافیایی املاک مذکور به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به منظور فراهم کردن زمینه تهیه نقشه کاداستر و مالاً صدور سند املاک خصوصی و عمومی شهرداری برگزار شد.

طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه این جلسه با حضور نماینده اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران و نمایندگان حوزه های مرتبط با موضوع از جمله سازمان املاک و مستغلات، سازمان فناوری و اطلاعات، سازمان بازرسی، حراست کل، اداره کل تشخیص و وصول درآمد در محل اداره کل حقوقی برگزار شد، افزود: ماده 9 قانون جامع حدنگار (کاداستر) در راستای صیانت از حقوق عمومی و تثبیت املاک متعلق به شهرداری و همچنین فراهم کردن مقدمات تهیه شناسنامه(سند) برای املاک عمومی شهرداری(اعم از املاک اختصاصی و عمومی از قبیل کلیه گذرها، معابر، شوارع و فضای سبز و پارک ها اجرا می شود.

این مقام مسئول در شهرداری تهران بر اهمیت اجرای قانون مذکور، در راستای جلوگیری از تعرض به حقوق عمومی و به ویژه املاک متعلق به شهرداری تهران، تأکید کرد.

مدیرکل حقوقی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: در این جلسه ، نمایندگان سازمان فناوری و اطلاعات و اداره کل درآمد آمادگی کامل حوزه های متبوع خود را جهت ارائه آمار و اطلاعات کلیه املاک متعلق به شهرداری در راستای اجرای قانون مذکور اعلام کردند.

طباطبائی نژاد در پایان تصریح کرد: نماینده اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران نیز بر هماهنگی بیشتر حوزه های مختلف شهرداری تهران در راستای اجرای مفاد قانون جامع حد نگار(کاداستر) تاکید داشته و در نهایت مقرر شد سازمان املاک و مستغلات و سازمان فناوری و اطلاعات نقشه های توصیفی و جانمایی املاک متعلق به شهرداری را بر اساس مدارک و مستندات تهیه شده در اختیار سازمان ثبت قرار دهند.

برچسب ها:
شناسنامه
نظر بینندگان
!
!
!