چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
پرشین خودرو
پلمپ شرکت های متخلف پیش فروش خودرو
۰۹:۵۵ | ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
iran zamin2

پلمپ شرکت های متخلف پیش فروش خودرو

پرشین خودرو: به تازگی تشدید شکایت مردم از شرکت‌های فاقد مجوز فروش موجب شده تا اسامی ۳ شرکت متخلف توسط اتحادیه فروشندگان خودرو به اتاق اصناف ارسال شود تا اقدامات قانونی برای پلمب آنها صورت گیرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، 17 مهرماه امسال بود که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اسامی شرکت هایی که به صورت غیرقانونی خودرو پیش‌فروش می‌کردند را منتشر کرد. بر همین اساس عملکرد تعدادی از شرکت‌ها مانند «عظیم خودرو»، «داتیس خودرو»، «طاها خودرو»، «شهر خودرو» و «پرشین پارس» در پیش‌فروش خودرو به دلیل نداشتن مجوزهای لازم، غیرقانونی اعلام شده است.

در قالب آن اطلاعیه سازمان حمایت از مردم تقاضا کرد که از خرید خودرو در قالب پیش فروش از شرکت‌های مذکور و مشابه خودداری کنند و قبل از خرید یا پیش خرید خودرو یا پرداخت هرگونه وجه یا عقد قرارداد برای خرید خودرو به مجوزهای قانونی به خصوص ثبت نمایندگی رسمی واردات و مجوز پیش فروش خودرو توجه کافی را داشته باشند.

در حال حاضر با وجود این اطلاعیه همچنان تعدادی از شرکت‌های فاقد مجوز فروش به فعالیت ادامه داده و با تبلیغات متنوع سعی در جذب مشتری دارند. به عنوان نمونه داتیس خودرو که خود را نمایندگی شرکت ولوو معرفی کرده همچنان روند فروش خود را ادامه می دهد جالب اینکه این شرکت‌های متخلف در تبلیغات خود فروش انواع خودرو را اعلام کرده و با شگردهای مختلف مشتریان را در خرید گمراه می‌کنند.

اخیراً تشدید شکایت مردم از شرکت‌های فاقد مجوز فروش باعث شده تا اسامی 3 شرکت مختلف توسط اتحادیه فروشندگان خودرو به اتاق اصناف ارسال شود تا اقدامات قانونی برای پلمپ آنها صورت گیرد. البته براساس ضوابط فرصت 15 تا 20 روزه ای برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شده و در صورت ادامه تخلف آنها پلمپ خواهند شد.

گفتی است تخلف این سه شرکت در فروش خودرو به بیش از 15 میلیارد تومان رسیده و در صورت عدم برخورد با آنها تخلفات ادامه خواهد داشت.

نظر بینندگان
!
!
!