شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۵ | ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
ورود خودرو بدون ثبت سفارش امکان پذیر نیست
۱۲:۰۵ | ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
اجاره خودرو
گمرک ایران اعلام کرد؛

ورود خودرو بدون ثبت سفارش امکان پذیر نیست

پرشین خودرو: گمرک ایران اعلام کرد : تشریفات ترخیص خودرو در گمرک هوشمند شده است و واردات خودرو بدون ثبت سفارش امکان پذیر نیست.

به گزارش پرشین خودرو، به نقل از واحدمرکزی خبر، گمرک ایران اعلام کرد : با پیاده سازی سامانه جامع گمرکی و الکترونیک شدن تشریفات ترخیص همه کالاها به کمک سامانه جامع گمرکی ؛ ارتباط گمرک ایران با ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی الکترونیکی شده است.
پس از دریافت مجوز ثبت سفارش انواع خودرو با در نظر گرفتن مجوزهای ورود شامل استاندارد ، نمایندگی رسمی و دیگر مجوزهای مرتبط با واردات خودرو اطلاعات ثبت سفارش به تفکیک شماره شاسی خودروهای وارداتی به صورت الکترونیکی در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی وارد و ساماندهی می شود.
در زمان ترخیص خودرو همه مشخصات هر دستگاه خودرو شامل نوع خودرو، نشان تجاری، تیپ، سال ساخت، مدل ساخت، کشور سازنده، تعداد سیلندر، حجم موتور، تعداد محور، تعداد چرخ، تعداد درب، رنگ، شماره شاسی، شماره موتور و نوع سوخت (بنزینی، دیزل، نیمه دیزل، گازسوز، دوگانه سوز یا هیبریدی) با اطلاعات ثبت سفارش که به صورت الکترونیکی از طریق ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت در اختیار سامانه جامع گمرکی قرار می گیرد ، تطبیق داده می شود.
همچنین با کمک گمرک الکترونیک ، گواهی های ترخیص خودرو نیز به صورت الکترونیکی جهت شماره گذاری خودرو در اختیار مرکز شماره گذاری خودرو قرار می گیرد.
گمرک ایران اعلام کرد : مشخصات فنی همه خودروهای وارداتی در زمان ثبت سفارش توسط سازمان توسعه تجارت دریافت و به صورت الکترونیک به سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی ارسال می شود و در زمان اظهار تاییدیه نمایندگی های رسمی خودرو به صورت الکترونیکی از سازمان توسعه تجارت استعلام و تاییدیه نمایندگی ها به صورت الکترونیکی از طرف سازمان توسعه تجارت ثبت می شود.
در زمان اظهار ، صاحب کالا کد ثبت سفارش را ارائه می کند و تشریفات گمرکی خودروهای وارداتی بر اساس مشخصات فنی صورت می گیرد که قبلا مجوز ثبت سفارش برای همان خودرو با مشخصات فنی کامل از جمله شماره شاسی دریافت شده است. پس از تطبیق مشخصات فنی خودرو در زمان ترخیص نظر ارزیاب به صورت سیستمی ثبت و کاملا هوشمند با اطلاعات ثبت سفارش هر دستگاه خودرو شامل نوع خودرو، نشان تجاری، تیپ، سال ساخت، مدل ساخت، کشور سازنده، تعداد سیلندر، حجم موتور، تعداد محور، تعداد چرخ، تعداد درب، رنگ، شماره شاسی، شماره موتور و نوع سوخت تطبیق داده می شود و همان اطلاعات به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع گمرکی در اختیار مراکز شماره گذاری خودرو قرار می گیرد.
با توجه به حذف گواهی‌نامه‌های کاغذی ؛ همه صاحبان کالا، مراکز شماره‌گذاری خودرو، دستگاه‌های اجرایی و سایر مراکز مربوطه می‌توانند برای استعلام رسید پروانه الکترونیک خودروهای وارداتی به سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک epl.irica.ir/ecl مراجعه و همه اطلاعات مورد نیاز را از این طریق کسب کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!