جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۲:۲۲ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
الکتریکی‌هایی که در 15 دقیقه شارژ می‌شوند
۲۲:۲۲ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
اجاره خودرو

الکتریکی‌هایی که در 15 دقیقه شارژ می‌شوند

پرشین خودرو: هوندا اعلام کرده در فکر تولید خودروهای الکتریکی است که توان طی مسافت 240 کیلومتری را با یک بار شارژ 15 دقیقه‌ای دارند.

به گزارش پرشین خودرو، هوندا در ماه‌های اخیر خودروهایی را در دو نمایشگاه جهانی و معتبر در معرض دید عموم قرار داد که توجهات زیادی را به دلیل ترکیب ظاهر کلاسیک و استفاده از فناوری‌های مدرن جلب کردند. با این وجود الکتریکی‌ها در دنیای امروز مشکل دارند. شارژ این خودروهای امروزی با توجه به جوان بودن فناوری آنها در خودروها و کمبود تاسیسات شارژری در سطح کوچه و خیابان‌ها به شدت چالش‌برانگیز است.

 هوندا این روزها تلاش می‌کند تا شمار خودروهای الکتریکی خود را تا سال 2020 افزایش دهد و ویژگی شارژ شدن سریع را به آنها بیفزاید.

الکتریکی‌هایی که در 15 دقیقه شارژ می‌شوند و مسافت 240 کیلومتری را طی می‌کنند

هوندا اعلام کرده در فکر تولید خودروهای الکتریکی‌ای است که توان طی مسافت 240 کیلومتری را با یک بار شارژ 15 دقیقه‌ای دارند.

برای دستیابی به این هدف هوندا استفاده از باتری‌های شریک تجاری خود "پاناسونیک" را متوقف خواهد کرد و به جای آن به توسعه باتری‌های پرظرفیتی می‌پردازد که به شکل فوق سریع شارژ خواهند شد. این باتری‌ها با یک سامانه کنترل قدرت کارا و بدنه کاملا سبک تکمیل می‌گردند تا بتوانند در طی مسافت تاثیربرانگیز ظاهر شوند.

الکتریکی‌هایی که در 15 دقیقه شارژ می‌شوند و مسافت 240 کیلومتری را طی می‌کنند

اگر شبکه  و تاسیسات شارژکننده سریع در سطوح خیابانی و دسترس مردم قرار نگیرد، تمامی اهداف و تلاش‌های هوندا در این زمینه بی‌ثمر خواهد بود.  اروپایی‌ها اعلام کرده‌اند که تا پایان 2022 هزاران ایستگاه شارژ 350 کیلوواتی را در کشورهای این حوزه احداث خواهند کرد. ژاپن نیز به دنبال این روند در حال احداث ایستگاه‌های شارژ الکتریکی سریع 150 و 350 کیلوواتی است.

هوندا قصد دارد خودروهای الکتریکی با قابلیت شارژ سریع خود را تا سال آینده وارد اروپا و در سال 2020 راهی کشورش کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!