پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۱ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
طرح تحویل تاکسی های جدید از سر گرفته می شود
۱۳:۳۱ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
اجاره خودرو

طرح تحویل تاکسی های جدید از سر گرفته می شود

پرشین خودرو: سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور : طرح تحویل تاکسی های جدید که از مرداد امسال به طور موقت متوقف شده بود بار دیگر با صدور پیش فاکتورها از سر گرفته شد.

به گزارش  پرشین خودرو، به نقل از مهر،   مرتضی ضامنی با بیان این که در جلسه ای با حضور نمایندگان گمرک، سازمان برنامه و بودجه و ایران خودرو و در جلسه کارگروه آلودگی هوا مقرر شد طرح نوسازی تاکسی های فرسوده ادامه یابد گفت : ثبت نام طرح نوسازی بیش از ۱۸۷ هزار تاکسی فرسوده از ۱۲ بهمن ۹۴ آغاز شد و تاکنون نیز بیش از ۶۳ هزار تاکسی فرسوده اسقاط شده است و ۵۵ هزار متقاضی تاکسی نو دریافت کردند.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور درباره علت تعطیلی موقت این طرح افزود : علت توقف تحویل تاکسی های نو، بدهی گمرک به خودروساز و عمل نکردن به تعهداتش بود.

ضامنی گفت: اگرچه تاکنون ۷۸ هزار تاکسی فرسوده در این طرح ثبت نام کرده اند اما با رفع مشکلات به تحویل ۹۰ هزار تاکسی نو تا پایان سال خواهیم رسید و امیدواریم مرحله دوم طرح نیز در سال ۹۷ اجرایی شود.

وی افزود: طبق طرح نوسازی تاکسی های فرسوده به مالک تاکسی های فرسوده ۲۰۰ میلیون ریال وام با بهره ۱۶ درصد داده می شود.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: در مرحله گواهی اسقاط دو گواهی به ارزش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در مجموع ۵ میلیون تومان لحاظ شده و تفاهم نامه های لازم بین سازمان برنامه و بودجه، شرکت های خودروساز، کارگروه کاهش آلودگی هوا و گمرک امضا شده است.

ضامنی ادامه داد: براساس این تفاهمنامه قرار شد گمرک به ازای هر تاکسی فرسوده اسقاطی ۵ میلیون تومان به حساب شرکت خودروساز پرداخت کند.

وی با بیان اینکه این طرح در چارچوب کاهش آلودگی هوا یکی از راهکارهای بسیار مناسب است، گفت : با همکاری و توجه ویژه دستگاه های متولی این طرح می تواند یکی از موفق ترین طرح های دولت در نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور باشد.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور افزود:‌ متقاضیان دریافت تاکسی نو می توانند با مراجعه به بانک های عامل شامل ملت، تجارت و پارسیان تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با نرخ ۱۶ درصد و بازپرداخت در اقساط ۴۸ ماهه دریافت کنند.
همچنین این افراد ۵ میلیون تومان یارانه گواهی اسقاط و ۵۰۰ هزار تومان نیز بابت لاشه خودروی فرسوده دریافت می کنند.

ضامنی گفت : در تهران با احتساب مدل سال ۸۶ تاکسی ها ۳۷ هزار و ۴۸۸ دستگاه تاکسی فرسوده وجود دارد که تاکنون ۱۳ هزار و ۸۴۳ دستگاه تاکسی نو جایگزین شده است.

وی افزود : خودروهای جایگزین شامل سمند EF۷ و پژو ۴۰۵ مجهز به مخزن سی ان جی است.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور درباره نوسازی تاکسی های ون نیز گفت: با توافقی که با شرکت خودروسازی داشته ایم مقرر شد در ماههای آینده دارندگان تاکسی های ون، خودروی فرسوده خود را با ون نو تعویض کنند و پیش بینی شده است تسهیلات ارائه شده به مالکان خودروها تا ۸۰ درصد باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!