سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
بیت‌کوین ۸ هزار ۳۸۰ دلاری شد
۱۷:۱۷ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
iran zamin2

بیت‌کوین ۸ هزار ۳۸۰ دلاری شد

پرشین خودرو: در حالی که در ابتدای سال جاری میلادی قیمت هر توکن اتریوم ۸.۲۷ دلار بود، در آخرین مبادلات بازار جهانی ارز، قیمت اتریوم به ۴۲۵.۵ دلار رسید.

راشاتودی گزارش داد، در آخرین مبادلات بازار جهانی ارزهای مجازی، هر توکن اتریوم ۴۲۴.۵۵ دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به ابتدای سال جاری بیش از ۵۰ برابر شده است. در روزهای نخست سال میلادی جاری هر اتریوم تنها ۸.۲۷ دلار قیمت داشت که هم‌اکنون ۵ هزار درصد رشد داشته است.

اتریوم پس از بیت‌کوین دومین ارز مجازی در جهان محسوب شده و هم‌اکنون ارزش کل بازار آن به ۴۰ میلیارد دلار رسیده است. این افزایش پس از آن اتفاق افتاد که کره جنوبی اعلام کرد هیچ برنامه‌ای برای اعمال مقررات و تنظیم بازار ارزهای مجازی ندارد.

یکی از مقامات سازمان نظارت بر امور مالی کره جنوبی اعلام کرده است که از آنجایی‌که این سازمان ارزهای مجازی را واحد پولی نمی‌داند، اقدامی نیز بر نظارت مبادلات آن انجام نخواهد داد. این در حالی است که ۵ درصد کل مبادلات ارزهای مجازی جهان به وون کره جنوبی انجام می‌شود.

ارزش بیت‌کوین نیز پس از آنکه به مرز ۸ هزار ۳۸۰ دلار رسید با ۹۷ دلار کاهش در رقم ۸ هزار و ۲۹۳ دلار ثابت شد. هم‌اکنون ارزش کل ارزهای مجازی موجود در بازار جهان ۲۵۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

به طور کلی پس از آنکه یکی از میلیاردرهای بازار جهانی اعلام کرد که اتریوم طی روزهای گذشته روندی افزایشی را در پیش گرفته و به زودی رکورد جهانی ارزشی را تجربه خواهد کرد، قیمت اتریوم افزایش یافت.

مایک نووگراتز پیش‌بینی کرده است که اتریوم تا پایان سال جاری به ۵۰۰ دلار خواهد رسید.

وی همچنین پیش‌بینی کرد قیمت بیت‌کوین نیز تا پایان سال جاری میلادی به ۱۰ هزار دلار افزایش یابد.

نووگراتز گفت: با توجه به بی‌اعتمادی مؤسسات سرمایه‌گذاری به نظام مالی بین‌المللی پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸، آنها در حال سرمایه‌گذاری در ارزهای مجازی هستند.

نظر بینندگان
!
!
!