شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
ممنوع شدن صدور بارنامه برای ناوگان ۵۰ سال و بالاتر
۱۵:۴۴ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
اجاره خودرو

ممنوع شدن صدور بارنامه برای ناوگان ۵۰ سال و بالاتر

پرشین خودرو: معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان ۵۰ سال و بالاتر خبر داد.

به گزارش  پرشین خودرو،  و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، مصطفی پناهده اظهار داشت: بر اساس بررسی ها و مطالعات انجام شده در بهبود شاخص های عملکردی بخش حمل و نقل به منظور افزایش بهره وری ناوگان باری کشور و به منظور تقویت نوسازی ناوگان و همچنین با توجه به تصویب قانون هوای پاک، طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان فرسوده باری در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه از ابتدای سال ۹۷ صدور بارنامه برای ناوگان باری ۵۰سال و بالاتر ممنوع است، عنوان کرد: ناوگان فوق سنگین با وزن ناخالص، بالای ۹۶ تن در حال حاضر از این امر مستثنی است.

پناهنده افزود: مالکان ناوگان مشمول می توانند با مراجعه به شرکت های تأمین کننده خودرو و طرف قرارداد نسبت به نوسازی ناوگان خود با تسهیلات در نظر گرفته شده از محل ماده ۱۲قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور اقدام کنند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ادامه داد: در مراحل بعدی نیز حدنصاب سنی تعیین شده برای اعمال ممنوعیت موارد عنوان شده به تدریج کاهش خواهد یافت و این امر با هدف افزایش بهره وری در حمل و نقل و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی انجام می شود.

برچسب ها:
صدور بارنامه
نظر بینندگان
!
!
!