سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
نرخ کامیون تمام الکتریکی تسلا بررسی شد+جزئیات
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
اجاره خودرو
/اختصاصی/

نرخ کامیون تمام الکتریکی تسلا بررسی شد+جزئیات

پرشین خودرو: به طور کلی، کامیون تمام الکتریکی تسلا حدود 20 درصد هزینه‌های عملیاتی کمتر نسبت به کامیون‌های دیزلی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، هفته‌های گذشته کمپانی خودروسازی تسلا از اولین کامیون خود با سیستم محرک تمام الکتریکی رونمایی کرد که صحبتی مفصل در پرشین خودرو پیرامون آن داشتیم، اما ایلان ماسک بار دیگر در رسانه‌های خبری حضور پیدا کرده است، ولی حالا با جزییات قیمت این کامیون تمام لکتریکی که در ادامه سعی داریم مروری کوتاه بر روی آنان داشته باشیم.
جهت یادآوری، در زمان رونمایی رسمی گفتیم که این کامیون تمام الکتریکی تسلا می‌تواند با حداکثر بار مجاز خود در جاده‌های ایالات متحده آمریکا بویژه بزرگراه، محدوده حرکت حدودا 800 کیلومتر تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها داشته باشد، هرچند نسخه کوچک‌تر این کامیون هم وجود دارد که می‌تواند یک محدوده حرکت 480 کیلومتر داشته باشد.
حال با تایید ایلان ماشک، نسخه ضعیف‌تر این کامیون تمام الکتریکی با محدوده حرکت 480 کیلومتری، با قیمت پایه 150 هزار دلار آماده عرضه به مشتریان خواهد شد، درحالی که می‌توان با صرف 30 هزار دلار هزینه بیشتر، نسخه قوی‌تر این کامیون تمام الکتریکی با محدوده حرکت 800 کیلومتری را به قیمت پایه 180 هزار دلار خریداری کرد تا با پرداخت تنها 30 هزار دلار هزینه بیشتر، بتوانید 320 کیلومتر محدوده حرکت بیشتر داشته باشید!.
همانطور که گفتیم، قیمت‌های بالا مربوط به نسخه‌های پایه این کامیون تمام الکتریکی می‌شود، اما شرکت خودروسازی تسلا یک نسخه مخصوص سازنده هم آماده کرده است که با قیمت پایه 200 هزار دلار آماده شده و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

 


در ادامه جهت یادآوری بد نیست بدانید که اولویت اصلی طراحان تسلا بر روی آیرودینامیک کامیون متمرکز شده و همین موضوع باعث شده است تا ضریب آیرودینامیکی اولین کامیون الکتریکی تسلا به Cd 0.36 برسد که یک رقم شگفت انگیز است، زیرا مهندسان بوگاتی موفق به دریافت ضریب آیرودینامیک Cd 0.38 برای هایپرکار "شیرون" شده‌اند.
نکته جالب در رابطه با این کامیون تمام الکتریکی، شتاب حیرت انگیز آن خواهد بود که طبق ادعای ایلان ماسک، برای رسیدن به سرعت 97 کیلومتر بر ساعت از حالت سکون، تنها نیاز به صرف 5 ثانیه زمان خواهد بود که در نوع خود بسیار حیرت انگیز است و می‌تواند حتی سریع‌تر از برخی ماشن های سواری در بازار باشد. دلیل اصلی این شتاب سریع استفاده از 4 موتور الکتریکی قدرتمند بر روی تمامی چرخ‌های عقب کامیون است که نیروی خود را به صورت خطی و با یک گشتاور زیاد به چرخ‌ها ارسال می‌کند.

 

درست همانند محصولات استاندارد تسلا، این کامیون تمام الکتریکی هم به سیستم‌های ایمنی پیشرفته مجهز خواهد شد، همچون سیستم هشدار خروج از جاده، نگهداری کامیون بین خطوط و همچنین سیستم رانندگی نیمه خودکار "اتو پایلوت" که به شما اجازه می‌دهد برای چند ثانیه فرمان کامیون را رها کنید، اما به هیچ وجه یک سیستم رانندگی خودکار تلقی نمی‌‌شود و بیشتر برای افزایش ایمنی کامیون خواهد بود.
به طور کلی، کامیون تمام الکتریکی تسلا حدود 20 درصد هزینه‌های عملیاتی کمتر نسبت به کامیون‌های دیزلی خواهد داشت، به این صورت که اگر شما در کامیون‌های دیزلی نیاز به پرداخت 1.51 دلار برای هر مایل حرکت دارید، این هزینه در کامیون تمام الکتریکی تسلا به چیزی حدود 1.26 دلار کاهش پیدا خواهد کرد که در طولانی مدت تاثیر زیادی خواهد گذاشت. به گزارش پرشین خودرو علاوه بر این، ایلان ماسک تعهد می‌دهد که شما تا 1 میلیون مایل بدون مشکل از کامیون تمام الکتریکی خود استفاده کنید و حتی اگر 2 موتور الکتریکی از مجموع 4 موتور الکتریکی این کامیون دچار مشکل شوند، باز هم شما یک عملکرد بهتر از کامیون‌های دیزلی خواهید داشت.
در پایان شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد که تولید این کامیون تمام الکتریکی را در سال 2019 میلادی آغاز خواهد کرد.

نظر بینندگان
!
!
!