چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۸ | ۱۳۹۰/۱۰/۰۱
فورد و هیوندایی پرفروش‌ترین ها در امریکا
۱۰:۰۸ | ۱۳۹۰/۱۰/۰۱
اجاره خودرو

فورد و هیوندایی پرفروش‌ترین ها در امریکا

پرشین خودرو: موسسه رتبه‌بندی فیچ در گزارش تازه خود صنعت خودروسازی آمریکا را یک صنعت رو به رشد و قدرتمند در سال 2012 میلادی توصیف کرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، طبق گزارش این موسسه نرخ رشد اقتصادی آمریکا در سال 2012 میلادی افزایش می‌یابد و اوضاع اقتصادی این کشور نسبت به سال جاری بدتر نمی‌شود بنابراین تقاضا برای خودرو نیز در این کشور رشد می‌کند.

فیچ در گزارش خود بهبود کیفی خودروهای تولیدی در آمریکا و ارتقای کیفی قطعات جانبی صنعت خودروسازی را نشانه اصلاح بازار خودرو در سال آتی میلادی می‌داند. موسسه فیچ که بازار خودروی آمریکا در سال 2012 میلادی را بازاری پر رونق معرفی کرده است در مورد وضعیت بازار در کشورهای دیگر دنیا تردید دارد.

در بخشی از این گزارش آمده است: بازار خودرو در کشورهای مختلف متفاوت است به عنوان مثال در سال 2012 میلادی فروش خودرو در آمریکا از مرز 13.2 میلیون دستگاه می‌گذرد و رشد بیش از 6 درصدی را تجربه خواهد کرد ولی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با کاهش 12 درصدی تقاضای خودرو مواجه می‌شوند.

این کاهش تقاضا تا سال 2015 میلادی یعنی تا زمانی که بحران اقتصادی اروپا برطرف شود ادامه پیدا می‌کند.

این موسسه در گزارش خود به پرفروش‌ترین برندهای آمریکا نیز اشاره کرد و نوشت: در سال گذشته فورد پرفروش‌ترین برند آمریکایی و هیوندایی پرفروش‌ترین برند آسیایی در ایالات متحده آمریکا بود.

تقاضای بالای خودرو برای فورد در سال گذشته سبب شد تا این برند نیاز بیشتری به سرمایه‌های خارجی پیدا کند و این سرمایه‌ها را برای توسعه زیر ساخت‌های صنعتی و اقتصادی صرف کرد. به موجب همین نیاز در سال 2011 میلادی سرمایه‌گذاری در صنعت خودروسازی آمریکا 19 درصد رشد کرد ولی نرخ رشد سرمایه‌گذاری در فورد بیش از 23 درصد بود.

البته استقبال زیاد از خودروهای فورد در آمریکا قدمتی دیرینه دارد. آمار نشان می‌دهد از سال 1948 میلادی تاکنون بیش از 30 میلیون دستگاه خودروی سری اف فورد در بازار مبادله شده است که این برند را از نظر تعداد خودروهای فروخته شده در دنیا در جایگاه دوم و از نظر شمار خودروهای فروخته شده در آمریکا دررده اول قرار داد.

آمار نشان می‌دهد خودروهای سری اف پر طرفدارترین برند در آمریکا بودند و بیش از 12 میلیون دستگاه از این خودروها در آمریکا مبادله شده است.

موسسه رتبه‌بندی فیچ در بخش دیگری از گزارش به معرفی پر فروش‌ترین برندهای دنیا پرداخته است.

بیش از 130 میلیون دستگاه از پنج خودروی پر فروش دنیا در بازار مبادله شده است که 50 میلیون دستگاه از آن به شرکت خودروسازی فورد آمریکا و 47 میلیون و 300 هزار دستگاه از آن به شرکت فولکس واگن آلمان اختصاص داشت.

خودروی تویوتا که در جایگاه اول فهرست قرار دارد؛ تولیدکننده محبوب‌ترین برند در تاریخ است. در این گزارش خودروی تویوتا کرولا به عنوان پرفروش‌ترین خودروی دنیا معرفی شد. این خودرو برای اولین بار در سال 1966 میلادی تولید شد و تا کنون 32 میلیون دستگاه از ان در دنیا مبادله شده است.

قدمت بیش از 45 ساله این برند در بازار نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان تمایل زیادی برای خرید آن دارند و ویژگی‌های فنی آن از نظر شمار زیادی از مردم دنیا مطلوب است. انتشار این خبر برای شرکت تویوتا که سال گذشته را با مشکلات زیادی پشت سر گذاشت و در پی زلزله ماه مارس ژاپن مجبور به تعطیلی چند ماهه برخی از کارخانه‌ها شد و زیان زیادی از این جهت متحمل شد بسیار امیدوارکننده بود و تویوتا را به ادامه حضور مقتدرانه در بازار تشویق کرد.

همچنین سری اف‌فورد از نظر خودروهای فروخته شده در جایگاه دوم قرار دارد.

سومین برند پر فروش دنیا خودروی گلف شرکت فولکس واگن است. این خودرو برای اولین بار در سال 1974 میلادی وارد بازار شد و از آن زمان تا کنون 25 میلیون دستگاه از این خودرو در دنیا تولید شده است.

چهارمین خودروی این فهرست نیز به شرکت فولکس واگن تعلق دارد. این خودرو بیتل نامیده می‌شود و در سال 1938 میلادی وارد بازار شده است.

شمار خودروهای بیتل فروخته شده در بازار دنیا برابر با 22 میلیون و 300 هزار دستگاه گزارش شده است. پنجمین خودروی موجود در این فهرست خودروی دیگری است که توسط شرکت فورد آمریکا تولید شد.

این خودرو در سال 1968 میلادی تولید شد و خودروی اسکورت نامیده می‌شود. طی 43 سالی که از عرضه این برند به بازار می‌گذرد بیش از 20 میلیون دستگاه خودرو در دنیا مبادله شده است. خودروی هوندا سویک با فروش 17 میلیون 730 هزار دستگاه، خودروی مدل

تی فورد با فروش 16 میلیون و 500 هزار دستگاه، خودروی هوندا اکورد با فروش 15 میلیون و 800 هزار دستگاه و فولکس واگن پاسات با فروش 14 میلیون و 100 هزار دستگاه و در نهایت خودروی شورلت ایمپلا با فروش 14 میلیون دستگاه در جایگاه ششم تا دهم این فهرست قرار داشتند.

به هر حال با استناد به گزارش موسسه فیچ تا انتهای سال 2012 میلادی بازار خودروی آمریکا می‌تواند بخش بزرگی از ضعف‌های زیر ساختی خود را اصلاح کند و در مسیر رشد قرار گیرد. اصلاح بازار خودروی آمریکا که به دنبال بهبود شرایط اقتصادی این کشور اتفاق می‌افتد، زمینه را برای رشد فروش و افزایش درآمد و سودآوری برندهای فعال در آمریکا فراهم خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بازار امریکا
نظر بینندگان
!
!
!