سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
کارگروه ویژه صادرات خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد
۱۴:۱۱ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۶
iran zamin2
/گزارش خبری/

کارگروه ویژه صادرات خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد

پرشین خودرو: رفع مشکلات عمومی تولید خودرو مورد توجه وزارت صنعت است و از این رو کار گروه هماهنگی اجرایی در ارتقای کیفیت، صادرات و خدمات پس از فروش تشکیل می شود.

به گزارش پرشین خودرو،‌ حسن یونس سینكی در بازدید از شركت ایران خودرو و نشست با مدیران این گروه صنعتی با اشاره به اثرات تشکیل این کارگروه گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت آماده همکاری برای افزایش صادرات صنعت خودرو است و بازارهای صادراتی خودرو سازان از نظر سیاست گذاری های کلان حمایت خواهد شد.
وی افزود:‌ باید با نگاه مشترك و وحدت نظر به مشكلات و مسایل موجود، رفتارها و رویكردهای تخصصی در پیش بگیریم تا نتایج مطلوب تری داشته باشیم.
وی از ورود معاونت اقتصادی وزارت صنعت به مقوله صادرات خبر داد و گفت:‌ در این بخش باید با ارتقای كیفیت، ‌خواسته های بازارهای هدف را تامین كنیم. وزارت صنعت،‌ زمینه توسعه بازارهای صادراتی را فراهم خواهد كرد.
سینكی بر دستیابی به هدف تولید 3 میلیون دستگاه خودرو و صادرات 30 درصدی آن در سند چشم انداز 1404 تاكید كرد و افزود: خودروسازان باید برنامه ریزی فنی و تخصصی را انجام دهند و وزارتخانه نیز به حل مشكلات عمومی كمك خواهد كرد.
معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت نقش خودروسازان در بهبود شاخص های كلان اقتصادی را مهم ارزیابی كرد و گفت:‌ ایران خودرو با گردش بالای مالی نقش بسیار مهمی در مسئولیت های اجتماعی به ویژه اشتغال زایی دارد.
وی تصریح كرد:‌ خودروسازان باید با ایفای نقش حرفه ای و تخصصی از حمایت های دولت در بخش های تعرفه ای بی نیاز شوند و دولت صرفا به عنوان هماهنگ كننده توسعه یافتگی صنعت گران ایفای نقش كند.
سینكی ضمن ابراز رضایت از اقدامات انجام شده در گروه صنعتی ایران خودرو به ویژه در موضوع كیفیت،‌ خدمات پس از فروش و توسعه محصولات جدید، گفت:‌ روند مثبت ایجاده شده باید ادامه داشته باشد تا صنعت خودرو كشور به موفقیت های بیشتری دست یابد.
در این نشست مهندس یكه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گزارشی از فعالیت های این خودروساز در بخش های مختلف توسعه محصول،‌ همكاری های بین المللی،‌ توسعه مالی و اقتصادی،‌كیفیت و خدمات پس از فروش ارایه كرد.
در پایان معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با هیات همراه از خطوط تولید ایران خودرو و مركز طراحی و توسعه محصولات جدید این خودروساز بازدید به عمل آوردند.

برچسب ها:
وزارت صنعت
نظر بینندگان
!
!
!