شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
اعتصاب کارکنان شرکت خودروسازی هیوندا درکره جنوبی
۱۶:۰۲ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
اجاره خودرو

اعتصاب کارکنان شرکت خودروسازی هیوندا درکره جنوبی

پرشین خودرو: تعدادی از کارگران کارخانه خودروسازی هیوندا درکره جنوبی از ابتدای این هفته تاکنون دست به اعتصاب زده اند.

به گزارش  پرشین خودرو،  از خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی، اتحادیه کارگری کره جنوبی نیز با صدور بیانیه ای از این اقدام نیروهای کاری هیوندا پشتیبانی کرده است.
کارگرانی که دست از کار کشیده اند و از جمله اتحادیه خاطر نشان کرده اند که هیوندا بدون رضایت آنها قصد دارد یک خط تولید برای خودروی جدید راه اندازی کند.
اتحادیه تاکید کرده است بر اساس توافق موجود هر گونه اقدام برای تولید خودرو جدید و یا افزودن بر ساعات کار باید با رضایت طرفین باشد و هیوندا حق ندارد دست به اقدامی یکجانبه بزند.
کارگران می گویند که کارخانه مذکور در شهر اولسان در 440 کیلومتری پایتخت کره جنوبی تصمیم گرفته است به دلیل به نتیجه نرسیدن گفت و گوهای هفته های گذشته با اتحادیه کارگران یکی از خطوط تولید را به تولید خودروی جدید اختصاص دهد.
همین اقدام یکجانبه بنا به گزارش خبرگزاری کره جنوبی موجب شد تا کارگران خطوط تولید را از کار انداخته و کار را دراین کارخانه متوقف کنند.
اتحادیه کارگران تاکید کرده است اگر هیوندا به فشارهای خود برای راه اندازی خط ادامه دهد از همه کارگران درخواست خواهد شد برای اعتراضات خیابانی در سال جاری میلادی آماده شوند.
از سوی دیگر هیوندا می گوید به دلیل بهبود شرایط بازار داخلی و خارجی و درخواست های بیشتر به دنبال تولید یک خودرو جدید است.
هیوندا در سال گذشته 4 میلیون و 860 هزار دستگاه خودرو در کره ودیگر کشورها فروخت و امسال قصد دارد این رقم را به پنج میلیون و 70 هزار دستگاه برساند.
با این وصف گفته شده است به دلیل اختلافاتی که با چین بر سر استقرار سامانه موشکی تاد آمریکا در کره پیش آمده است هیوندا نمی تواند به این رقم فروش برسد.

نظر بینندگان
!
!
!