یكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
پرشین خودرو
۱۱:۳۲ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
iran zamin2

نمایش مورچه‌ها در نجف آباد

پرشین خودرو:نمایش «مورچه‌ها» به کارگردانی علی علوی در دوره جدید اجراهای خود به نجف آباد اصفهان می رود.

به گزارش پرشین خودرو، به نقل از فارس، نمایش مورچه‌ها که یک نمایش تک نفره آزمایشگاهی از گاراژ تئاتر است در دوره جدید اجراهای خود، پس از اجرا در تئاتر مستقل تهران، در نجف‌آباد اصفهان اجرا خواهد شد.

نمایش «مورچه‌ها» مشاهده آخرین لحظات زندگی یک فرد است؛ گونه‌ای بسیار جسور از تئاتر که مسئله‌اش فقط هنر تئاتر است

نمایش «مورچه‌ها» به کارگردانی علی علوی، یک سولوپرفورمنس و محصولی آزمایشگاهی از کمپانی تئاتر گاراژ نهم و دهم آذر ماه 1396 در خانه هنرمندان نجف آباد اصفهان به روی صحنه خواهد رفت.

علی علوی کارگردان مورچه‌ها با بیان اینکه این نمایش در سال 2013 تولید شده است گفت: «این اثر یک محصول آزمایشگاهی است. در شیوه آزمایشگاهی یک اثر در طی زمان زیست خود از لحظه آفرینش تا لحظه‌ای که در آن قرار دارد در حال توسعه است. اما اولین نسخه این نمایش چهار سال پیش در مدت زمان 18 ماهه تولید شد و به مدت سه سال و نیم در مکان‌های مختلف از جمله قم، کاشان، فجر پلاس، مراکز بازپروری، کاروانسرای دیرگچین و تئاتر مستقل تهران اجراشد و قرار است پس از نجف آباد اصفهان به همین ترتیب در شهرهای دیگر نیز به نمایش در بیاید.»

مورچه‌ها مشاهده آخرین لحظات زندگی یک فرد است. فردی که گاهی در میان اتاق، گاهی میان جنگل؛ و گاهی در انفرادی است. او سوال‌های بی پاسخ بسیاری دارد، ولی به دلیل موقعیت خاصی که در زندگی برای او پیش آمده دچار صراحت است. او زندگی‌اش را در این یک ساعت مرور می‌کند.

این نمایش ساعتی از زندگی مورچه‌ای بیگانه است که آرام آرام از صف دیگر مورچه‌ها به بیرون رانده می شود. او در این یک ساعت یاد می‌گیرد که چطور می‌تواند صحبت کند، چطور می‌تواند کلمه‌هایش را برای دیگر مورچه ها معنا ببخشد.

گاراژ یک کمپانی تئاتر آزمایشگاهی از قم/ایران است. حوزه فعالیت گاراژ تیاتر تحقیق و پژوهش در حوزه تئاتر آزمایشگاهی، مطالعات انسان‌شناسی فرهنگ، بررسی رفتار و توسعه توانایی بدن و بیان بازیگر است.در «مورچه ها» سعید اکبرزاده ایفای نقش می کند.

از دیگر عوامل نمایش می توان به علی علوی(کارگردان،دراماتورژ صدا و حرکت)، هانی عبدالمجید(گرافیک، اجرای موزیک و صدا) ، سالار حسینی‌فر(تکنسین نور)، حسین عالمی، احمد طباطبایی و پارسا خادمی(ویدیو مپینگ) ، حامد گایینی(مدیر اجرایی)، حبیب ارمکان(مدیر امور مالی)، مهدی شاهین، مهدی سلیمانی، حسین عالمی و احمد طباطبایی(عوامل اجرایی) اشاره‌ کرد.

برچسب ها:
نمايش مورچه ها
نظر بینندگان
!
!
!