سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۰:۱۸ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
ب‌.ام‌.و نسخه i8 رودستر خود را رو نمایی كرد+تصویر
۲۰:۱۸ | ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
اجاره خودرو

ب‌.ام‌.و نسخه i8 رودستر خود را رو نمایی كرد+تصویر

پرشین خودرو:ب‌.ام‌.و در نهایت نسخه i8 رودستر خود را به نمایش درآورد. این کانورتیبل اسپورت جدیدترین خودرویی است که به طیف خودروهای الکتروهیبریدی ب‌.ام‌.و می‌پیوندد.

به گزارش پرشین خودرو، این خودروی  کمپانی‌آلمانی که  در نمایشگاه خودرویی لس‌آنجلس رونمایی شد  یک خودروی دو صندلی با سقف نرم محسوب می‌شود.

این خودرو دارای یک موتور هیبریدی است که از ترکیب یک موتور بنزین‌سوز و باتری‌های الکتریکی ساخته شده است. خودرو می‌تواند در مواقعی از قدرت واحده برق برای حرکت خود بهره ببرد.

ب‌ام‌و i8 رودستر در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی شد

باتری‌ها می‌توانند در طیف الکتریکی خودرو را حدود 55 کیلومتر پیش‌رانند. خودرو همچنین برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر به 4.4 ثانیه زمان نیاز دارد. این رودستر زیبا با بیشینه سرعت 250 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد.

ب‌ام‌و با رونمایی از این خودرو در اصل به رقابت با خودروی الکتریکی کمپانی تسلا می‌رود که در اوایل ماه جاری به ارتقای رودسترهای خود پرداخت. این چالش برای کمپانی‌های بزرگ حیاتی است  و به همین دلیل این روزها اکثر برندهای خودروسازی بزرگ به سمت انرژی‌های الکتریکی حرکت می‌کنند.

ب‌ام‌و i8 رودستر در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی شد

خودروی بی‌سقف ب‌ام‌و شباهت‌های زیادی به  کوپه i8 چهار صندلی است که در سال 2014 رونمایی شد.

درهای این خودرو به شکل گال‌وینگ درآمده‌اند و مانند بال‌های قوی یک عقاب به سمت بالا باز می‌شوند چراغ‌های قسمت انتهایی خودرو باریک شده‌اند و به سمت عقب حرکت کرده‌اند. طراحی این بخش از خودرو به گونه‌ایست که بین نمای انتهایی و سقف بالایی فاصله‌ای ایجاد شده است.

ب‌ام‌و i8 رودستر در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی شد

آدریان فن هویدوک مشاور ارشد طراحی ب‌ام‌و در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرده که رودستر i8 از زبان طراحی معمول اسلاف و خواهرزادگان خود بهره نمی‌برد.

عناصری مانند اسپویلرهای عقب و اگزوز چهارگانه که معمولا برای خودرهای اسپورت‌تر به کار می‌رود، به شکلی هدفمند در این خودرو به کارنرفته است.

امضای همیشگی ب‌ام‌و یا همان جلوپنجره کلیوی شکل در نمای رخ خودرو مشهود است و با ظرافت بیشتری در روبه‌روی خودرو به کار رفته است. ظرافت جلو پنجره به دلیل استفاده از حسگرهای متنوع و زیاد در این منطقه است.

ب‌ام‌و i8 رودستر در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی شد

ب‌ام‌و جدید و روباز به لطف استفاده از مواد سبکی مانند فیبرکربن وزن زیادی ندارد و به حداقل وزن خود رسیده است.

از طرفی در نمایشگاه خودرویی لس‌آنچلس شاهد نسخه ارتقاء یافته کوپه i8 و نسخه تمام الکتریک "آی ویژن داینامیک" بودیم. خودروهایی که اولین نسخه آنها در سپتامیر 2017 در نمایشگته خودرویی فرانکفورت در معرض دید عموم قرار گرفت.

ب‌ام‌و i8 رودستر در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی شد

ب‌ام‌و قصد دارد تا سال 2025 حدود 25 مدل و نسخه الکترو هیبرید به بازار جهان ارائه کند تا با چشم‌انداز سیاست برخی دولت‌ها مانند انگلیس و فرانسه در جهت رفع دیزلی و بنزینی‌ها تا سال 2040 همگام شود.

 

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ب‌.ام‌.و
نظر بینندگان
!
!
!