شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
آلودگی هوای تهران حاصل  فعالیت خودروهای بی‌کیفیت
۱۴:۳۶ | ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
iran zamin2
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور؛

آلودگی هوای تهران حاصل فعالیت خودروهای بی‌کیفیت

پرشین خودرو:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، آلودگی هوای تهران را زاییده فعالیت خودروهای بی‌کیفیت دانست و تصریح کرد: انتخاب رانتی هیات مدیره صنعت لوس خودروسازی سبب خسران برای کشور است.

ابه گزارش پرشین خودرو، به نقل از خانه ملت، بوالفضل ابوترابی درخصوص اظهارات معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست مبنی براینکه صنعت خودروسازی به عنوان پدرخوانده آلودگی هوا نقش موثری در افزایش معضل هوای آلوده تهران دارد، گفت:‌متاسفانه صنعت خودروسازی درایران پرهزینه و فشل است که با سوء‌مدیریت و بدون پاسخگویی مثبت تاکنون مشکلاتی مهمی را برای کشور به وجود آورده است، به عنوان نمونه آلودگی هوا درتهران تا حدبسیاری به فعالیت خودروهای بی کیفیت بستگی دارد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس شورای اسلامی، افزود:‌ درهیچ نقطه از دنیا فرد برای خرید یک اتومبیل از یکسال قبل هزینه را به حساب شرکت خودروسازی واریز نمی کند، اما درکشورما این رویه انجام شده و پس از یکسال هم خودروی بی کیفیتی به دست مشتری می رسد؛ بنابراین صنعت خودروسازی به دلیل انحصاری بودن سبب ایجاد معضلات و مشکلاتی شده است.

وی با انتقاد از دخالت دولت ها در صنعت خودروسازی کشور، تصریح کرد:‌ به طور عمده دولت ها صنایع خودروسازی در کشور را حیاط خلوت خود دانسته و بیشتر افراد فعال در ستادهای انتخاباتی نامزدها در زمان برگزاری انتخابات به صنایع خودروسازی وارد می شود؛ بنابراین این صنعت به دلیل ضعف مدیریتی و عدم تعهدلازم، رشد و پیشرفت نداشته است.

ابوترابی با تاکیدبر اینکه مدیران صنایع خودروسازی با رانت و تولیدکیفیت پایین خودرو آسیب اجتماعی سنگینی را دربحث محیط زیست به کل مردم کشور واردکردند، گفت:‌امروز مشکلات مربوط به آلودگی هوا مربو ط به تهران نبوده و درواقع اکثر استان ها به ویژه شهرهای درجه 2 را نیز درگیر خود کرده است، از این رو هیات مدیره صنعت لوس و ننر خودروسازی که با سوء مدیریت و رانت مدیریتی بالای هیات وزیران انتخاب می شوند برای کشورسبب خسران بسیاری است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، با بیان اینکه اشتغالزایی دراین صنایع نبایدبه قیمت مرگ افراد درراثرآلودگی هوا به سبب کیفیت پایین خودروها تمام شود، افزود:‌ صنایع خودروسازی بایدخصوصی شودتا بتوان از سوء‌مدیریت ها در این صنایع جلوگیری کرد.
 معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: گادفادر یا پدرخوانده آلودگی هوا گروه‌هایی هستند که به دلیل برخورداری از قدرت بالا و توان لابی‌گری بسیار کسی حریف آنها نمی‌شود. صنعت خودروسازی و حوزه تولید سوخت مهمترین پدرخوانده‌های حوزه آلودگی هوا هستند.

نظر بینندگان
!
!
!