چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
امضاء قرارداد خرید ۴۵۰ واگن ریل‌باس
۱۵:۲۰ | ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
iran zamin2
وزیر راه و شهرسازی خبرداد؛

امضاء قرارداد خرید ۴۵۰ واگن ریل‌باس

÷رشین خودرو:آخوندی با اشاره به امضای قرارداد خرید ۴۵۰ دستگاه واگن ریل باس قطار حومه ای از کره گفت: ارزش این قرارداد ۷۲۰ میلیون یورو است.

به گزارش پرشین خودرو،  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امضای قرارداد خرید ۴۵۰ دستگاه واگن ریل باس (خودکشش حومه ای) به مبلغ ۷۲۰ میلیون یورو بین راه آهن و دو شرکت ایرانی و کره ای اظهار کرد: دوره اجرای این قرارداد ۶ سال و نیم خواهد بود.

وی ادامه داد: قرارداد 450 دستگاه قطار امروز با حضور سفیر کره در ایران و وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل راه آهن به امضا رسید.

آخوندی با بیان اینکه امروز قراردادی مهم توسط راه آهن به امضا می رسد، اظهار کرد: با امضای این قرارداد 450 دستگاه واگن قطار حومه ای در داخل ساخته و خریداری می شود.

وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به وجود ۱۲۰ دستگاه واگن قطار حومه ای فعال در کشور افزود: راه آهن بیش از این نیز با همین دو شرکت قرارداد مشابهی برای ساخت و خرید ۱۵۰ دستگاه ریل باس به امضاء رسانده بود که تاکنون ۱۰۰ دستگاه آن ساخته و تحویل شده است و ۵۰ دستگاه باقی مانده و این ۴۵۰ دستگاه مذکور در قرارداد امروز غیر از آن ۱۵۰ دستگاه است که به این معناست که در پایان مدت اجرای قرارداد ۶۰۰ دستگاه واگن ریل باس در قطارهای حومه ای فعال خواهند بود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هزار نفر اشتغال مستقیم و 1700 نفر اشتغال غیر مستقیم در زمان تولید واین ریل باس ها در ایران ایجاد می شود تصریح کرد: در دوره بهره برداری 2هزار نفر اشتغال مستقیم در ایران خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: با اجرای این پروژه ظرفیت سالانه 70 میلیون صندلی ایجاد می شود و فناوری های نوین با ساخت این پروژه وارد اقتصاد کشور خواهد شد.

وزیر راه وشهرسازی در پایان با اشاره به مشکلات آلودگی هوا در شهرهای بزرگ گفت: انتقال سفرهای جاده ای شخصی به سمت ریل تنها راه حل رفع آلودگی در کلان شهرها است.

برچسب ها:
واگن ریل‌باس
نظر بینندگان
!
!
!