چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
پربازدیدترین شهر جهان
۱۳:۱۲ | ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
iran zamin2

پربازدیدترین شهر جهان

پرشین خودرو: شهر هنگ کنگ با ۲۶ میلیون و ۵۵۰ هزار بازدیدکننده، گوی سبقت را از بانکوک و لندن ربود و در صدر فهرست ۱۰۰ شهر پربازدید جهان قرار گرفت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، بر اساس گزارشی که شرکت «یورومانیتور اینترنشنال» منتشر کرده است، هنگ کنگ با ۲۶ میلیون و ۵۵۰ هزار بازدیدکننده در حالی در صدر این فهرست قرار گرفته که بانکوک، پایتخت تایلند با حدود ۲۱.۲ میلیون بازدید کننده در رتبه دوم و لندن، پایتخت بریتانیا با ۱۹.۲ میلیون گردشگر در رتبه سوم قرار گرفتند.

 
هنگ کنگ، صدرنشین شهرهای پربازدید جهان


بر اساس همین گزارش و مطابق تحقیق صورت گرفته از سوی شرکت «یورومانیتور اینترنشنال» که در نمایشگاه جهانی گردشگری در لندن، پایتخت بریتانیا منتشر شده، شهرهای استانبول، آنتالیا، ادیرنه و آرتوین ترکیه هم در بین ۱۰۰ شهر پربازدید جهان جای گرفته‌اند.

مطابق این گزارش که رایزنی فرهنگی ایران در ترکیه آن را ترجمه و برای انتشار در اختیار مهر قرار داده، این فهرست طبق آمار سال ۲۰۱۶ تهیه شده و شامل اقامت‌های حداقل ۲۴ ساعته است.

در این فهرست، استانبول با ۹ میلیون و ۱۷۴ بازدید کننده در رتبه پانزدهم قرار گرفته است. همچنین آنتالیا با ۶.۱ میلیون گردشگر، ادیرنه با ۲.۸ میلیون و آرتوین با ۲.۴ میلیون گردشگر به ترتیب در رتبه‌های ۲۹، ۶۸ و ۸۵ جهان قرار گرفته‌اند.

بر اساس همین گزارش و طبق پیش‌بینی‌ شرکت «یورومانیتور اینترنشنال»، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰، ۹.۵ میلیون گردشگر از استانبول، ۷ میلیون از آنتالیا، ۳ میلیون از ادیرنه و ۲.۸ میلیون نفر از آرتوین بازدید کنند.

نظر بینندگان
!
!
!