شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۳ | ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
خودروهای هیبرید نیاز به بازرسی های دوره ای دارند
۱۳:۱۳ | ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
اجاره خودرو
یک استاد دانشگاه؛

خودروهای هیبرید نیاز به بازرسی های دوره ای دارند

پرشین خودرو:یک استاد دانشگاه با اشاره به نبود استاندارد در زمینه واردات و تولید خودروهای هیبرید گفت: در حال حاضر خودروهای گازسوز متولی خاصی ندارد در حالیکه این دست خودروها نیاز به بازدید و کنترل دوره‌ای دارند.

به گزارش پرشین خودرو،به نقل از ایسنا، اصفهانیان - دبیر علمی دهمین همایش بین المللی موتورهای درون‌سوز و نفت، در نشست خبری این همایش اظهار کرد: بیش از ٧٠ درصد آلودگی هوا مربوط به مسائل فنی خودرو و موتورسیکلت است.

او افزود: باید رفع مشکلات آلودگی هوا به افزایش کیفیت زنجیره تولید خودرو و قطعات توجه شود.

وی تصریح کرد: همچنین در کلانشهرها در کنار ارتقاء کیفیت تولید باید استفاده از خودروهای برقی و هیبرید افزایش یابد و اگر تنها پیک های موتوری از موتورسیکلت های برقی استفاده کنند، ١٠ تا ١۵ درصد از آلودگی هوا کاهش می یابد.

این استاد دانشگاه به نبود متولی برای خودروهای هیبرید گلایه کرد و گفت: با برنامه ریزی صحیح و اصولی می توان به تولید، عرضه و افزایش میزان مصرف از خودروهای هیبرید حتی با نیروی محرکه گاز و برق دست پیدا کرد.
اصفهانیان تاکید کرد: باید در نقلیه عمومی از خودروهای هیبرید و برقی استفاده شود که متاسفانه زیرساخت استفاده از این محصولات در کشور وجود ندارد.

او خاطرنشان کرد: ورود و تولید خودرو برقی در کشور استاندارد خاصی ندارد و امکان دارد به دلیل نبود استانداردهای لازم مصرف کنندگان در حوزه خدمات پس از فروش با مشکل مواجه شوند.

این استاد دانشگاه در انتها یادآور شد: خودروهای هیبرید، برقی و گاز سوز نیاز به بازرسی های دوره ای دارد که در حال حاضر این مهم پیگیری نمی شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروی هیبریدی
نظر بینندگان
!
!
!