شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
سوپراسپرت «آریا» رونمایی شد
۰۸:۵۲ | ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
اجاره خودرو
/اختصاصی/سوپر اسپرت آریا FXE با قدرت 1150 اسب بخاری؛

سوپراسپرت «آریا» رونمایی شد

پرشین خودرو: در جدیدترین دوره از نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس آمریکا، یک شرکت نوپا تحت عنوان "آریا" از یک خودروی سوپراسپرت جدید تحت عنوان FXE رونمایی کرد که در واقع یک سوپراسپرت هیبریدی بوده و قرار است که از سال 2019 میلادی فعالیت خود را در ایالات متحده آمریکا و سپس اروپا آغاز کند.

به گزارش پرشین خودرو، اسم این اتومبیل همچون "رضوانی" و یا "آرش"، به نام‌های ایرانی می‌خورد و به نظر می‌رسد که سازنده آن یک ایرانی باشد، اما در مقاله به این موضوع اشاره نشده و تنها گفته می‌شود که این سوپر اسپرت جدید "آریا FXE" در خاک آمریکا متولد شده و حالا در نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس رونمایی شده است که با یک سیستم محرک هیبریدی کار خود را در بازار شروع خواهد کرد.
با تایید شرکت سازنده، در بخش مولد قدرتی این اتومبیل از یک پیشرانه 6.2 لیتری هشت سیلندر تنفس طبیعی و همچنین یک جفت موتور الکتریکی القایی مورد استفاده قرار گرفته است که پیشرانه درون سوز هشت سیلندر این اتومبیل با مکش طبیعی هوا به داخل سیلندرهای خود، به تنهایی می تواند 720 اسب بخار قدرت داشته باشد، این درحالیست که موتورهای الکتریکی اتومبیل با دریافت انرژی از باتری‌های لیتیوم یون 10 کیلووات ساعتی و همچنین روی هم کردن نیروی خود، می‌توانند 540 اسب بخار قدرت داشته باشند که در مجموع باعث شده حداکثر خروجی قدرت این اتومبیل با در نظر گرفتن افت انرژی، به رقم قابل توجه 1150 اسب بخار رسیده و همچنین قادر به تولید 1540 نیوتن متر گشتاور باشد.
پیش بینی شده است که با ارسال این نیرو به چرخ‌های محرک اتومبیل، بتوان به حداقل شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت حدودا 2.7 ثانیه دسترسی پیدا کرد و تا سقف سرعت 337 کیلومتر بر ساعت به راه خود ادامه دهد. گفتنی است که این خودرو تماما از فیبرکربن با ترکیبی از تیتانیوم ساخته شده است تا وزن کم در کنار استحکام کافی را داشته باشد.
در پایان سازنده این خودرو قصد دارد تا بیش از 400 دستگاه از این خودرو در مدل‌های FE و FXE را تولید کرده و به فروش برساند که از اواخر سال 2019 میلادی، شاهد عرضه اولین نسخه از آن با قیمت بیش از 1 میلیون دلار به مشتریان باشیم.

برچسب ها:
سوپر اسپرت
عکس های مرتبط
آریا
آریا
آریا
آریا
آریا
نظر بینندگان
!
!
!