شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
رونمایی از شاسی بلند «لامبورگینی»
۱۱:۴۲ | ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
iran zamin2
/اختصاصی/قاتل بنتلی بنتایگا از راه رسید؛

رونمایی از شاسی بلند «لامبورگینی»

پرشین خودرو: لامبورگینی با رونمایی رسمی از شاسی بلند جدید خود، رسما به امپراطوری بنتلی بنتایگا بر روی شاسی بلندهای لوکس و اسپرت جهان پایان داد تا از این پس، لامبورگینی اوروس را به عنوان قوی‌ترین و سریع‌ترین شاسی بلند در جهان بشناسیم.

به گزارش پرشین خودرو، با تایید لامبورگینی، محصول جدید این شرکت ایتالیایی در قامت یک خودروی شاسی بلند، برای اولین بار از یک پیشرانه هشت سیلندر 4 لیتری توربودقلو استفاده خواهد کرد که توانایی‌های آن در حداکثر عملکرد خود به عدد 641 اسب بخار رسیده و همچنین می‌تواند 850 نیوتن متر گشتاور داشته باشد که با هدایت این نیرو از طریق جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک با کنترل کننده‌های الکترو- هیدرولیکی به سمت چرخ‌های محرک لامبورگینی اوروس، می‌توان به حداقل شتاب صفر تا صد 3.6 ثانیه، شتاب صفر تا 200 کیلومتر بر ساعت 12.8 ثانیه و همچنین می‌توان به سقف سرعت 305 کیلومتر بر ساعت دسترسی پیدا کرد. هرچند یک نسخه پلاگین هیبریدی هم ارائه خواهد شد که در آینده رونمایی می‌شود.
نکته جالب در رابطه با این خودروی شاسی بلند، طراحی و ساخت یک سیستم انتقال قدرت تطبیق پذیر خواهد بود که طبق ادعای شرکت سازنده، هنگام رانندگی معمولی چیزی حدود 70 درصد از گشتاور اتومبیل به چرخ‌های جلو ارسال می‌شود، اما اگر نیاز به یک عملکرد سریع و قدرتمند داشته باشید، اولویت‌های سیستم انتقال قدرت تغییر کرده و چیزی حدود 87 درصد از گشتاور اتومبیل به چرخ‌های عقب ارسال می‌شود تا عملکردی سریع‌تر و پویاتر داشته باشد. علاوه بر این، کمپانی خودروسازی لامبورگینی سیستم فرمان پذیری چرخ‌های عقب "آونتادور S" را قرض گرفته و بر روی این شاسی بلند جدید هم مورد استفاده قرار داده است تا مانورپذیری بهتری داشته باشد.
برای تطبیق پذیری بهتر اتومبیل با خواسته‌های راننده، حدود 6 حالت مختلف رانندگی در نظر گرفته شده است. از جمله حالت Strada، Sport، Corsa، Neve، Terra و Sabbia که سه حالت اول رانندگی مربوط به عملکرد اسپرت اتومبیل بر روی جاده می‌شود، اما سه حالت آخر برای عملکرد آفرودی اتومبیل در نظر گرفته شده است که کلمه Neve به معنی برف بوده، کلمه Terra معنی آفرود می‌دهد و همچنین حالت Sabbia به رانندگی در جاده‌های شن و ماسه مربوط می‌شود.
به گزارش پرشین خودرو در پایان شرکت خودروسازی لامبورگینی اعلام کرده است که تحویل اولین محموله از این خودروی شاسی بلند را از ابتدای سال 2018 میلادی آغاز خواهد کرد و مشتریان می‌توانند در ایالات متحده آمریکا با پرداخت 200 هزار یورو برای مدل‌های پایه، در انگلستان با پرداخت 131 هزار و 500 پوند، در اروپا با پرداخت 171 هزار و 429 یورو و همچنین در کشور چین با پرداخت 3 میلیون و 130 هزار رنمینبی صاحب قوی‌ترین و سریع‌ترین خودروی شاسی بلند جهان شوند.

برچسب ها:
لامبورگینی
عکس های مرتبط
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
لامبورگینی اوروس
نظر بینندگان
!
!
!