پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
عادات صبحگاهی افراد موفق
۰۵:۱۸ | ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
اجاره خودرو

عادات صبحگاهی افراد موفق

پرشین خودرو: افراد منظم و با برنامه که به تمام کارهایشان به نحو احسنت می رسند با دیگران تفاوت چندانی ندارند تنها راز موفقیت آنها داشتن چند عادت روزانه است و بس.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، برای سازمان یافتن در زندگی روزمره عادی و تمام کردن پروژه‌هایی که شروع کرده ایم، یک گام مهم برای رسیدن به اهداف بزرگتر است ". اگر احساس می‌کنید که بطور کامل سازماندهی نشده اید و کارهایتان بی نظمی دارد، می‌توانید از افرادی که توانسته اند این ویژگی را در خود خود ایجاد کنند الگو بگیرید.

به نظر می‌رسد افرادی که بابرنامه هستند، خودشان تلاش کرده اند و همیشه بنظر می‌رسد که در هر شرایطی می‌دانند که باید چیکار کنند و از پس هر مشکلی بر میایند. برای بقیه ما، حتی خارج شدن از تخت و پوشیدن لباس هم می‌تواند سخت باشد و باید برای آن برنامه ریزی از قبل داشته باشیم.

حقیقت این است افرادی که سازماندهی را ازبرند مثل اکثر ما نیستند و برای هرکاری که انجام می‌دهند برنامه دارند و پای برنامه خود می‌مانند و برای هر اتفاقی که برای آن‌ها می‌افتد، انگار از قبل می‌دانستند و راه حلی برای آن فورا می‌اندیشند و رهایی می‌یابند. برای سازماندهی شدن باید برخی اخلاق هایتان را ترک کنید و شروع به یادگیری عادت‌های جدیدی بکنید تا فرد سازمان یافته ایی بشوید. در ادامه این بخش ۸ عادت روتین روزانه افراد سازمان یافته را برای شما آورده ایم تا بتوانید بیشتر آشنا شوید.

۱-سحر خیز باشید و صبح‌ها زود از خواب بیدار شوید

اگر شما با هم اتاقی خود یا خانواده تان زندگی می‌کنید، سعی کنید همیشه ۱۵ دقیقه قبل از آن‌ها برخیزید و این عامل نیز باعث تقویت استعداد‌های شما می‌شوند و همچنین با دیگر افرادی که بسیار دیر از خواب بلند می‌شوند تفاوت خواهید داشت. در این تایم شما می‌توانید فورا به حمام بروید و دوش بگیرید و سرحال‌تر روز خود را شروع کنید؛ و اگر شما زندگی مجردی دارید، اگر ۱۵ دقیقه زودتر نسبت هشدار موبایل خود بیدار شوید و یک دوش کوتاهی بگیرید، بسیار فعال‌تر و پر انرژی‌تر خواهید بود.

۲- تلفن همراه خود را پس از بیدار شدن چک نکنید

توصیه می‌شود زمانیکه به اتاق خواب می‌روید، تلفن همراهتان را دورتر از خود نگه دارید و سپس بخوابید تا اینکه بتوانید عادت ناپسند خود را که قبل از بیداری کامل شروع به چک کردن تلفن همراه می‌کنید را کنار بگذارید. اگر اول صبح بعد از بیدار شدن شروع به چک کردن تلفن همراهتان نمایید، زودتر از آنچه که تصورش را کنید زمان سپری خواهد شد و شما هنوز در حال چک کردن تلفن همراه خود خواهد بود و به کار خود نخواهید رسید. بجای اینکه صبح بلا فاصله تلفن همراه خود را چک کنید، به حیاط خانه یا پارک اطراف خانه تان بروید و حرکات ورزشی را تمرین کنید تا سالم‌تر زندگی کنید.

۳-کار‌هایی که از انجام دادن آن‌ها لذت می‌برید انجام دهید

هر روز صبح می‌توانید کار‌هایی که به انجام دادن آن‌ها علاقه دارید را انجام دهید و در اولویت بگذارید. این کار می‌تواند شامل نقاشی، کتاب خواندن، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه تان و یا حتی کار با تلفن همراه تان نیز می‌باشد. شما روزانه فقط می‌توانید ۵ الی ۱۰ دقیقه یکی از موارد بالا را برگزینید و شروع به انجام دادن آن نمایید. شما از انجام دادن کار‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید، انرژی بیشتری را به دست خواهید آورد.

۴-مسیری را بی وقفه بپیمایید

افراد سازمان یافته صبح روتین خود را به ترتیب روز‌های قبل حفظ می‌کنند. افراد سازمان یافته هر روز صبح یک ریتم را تکرار می‌کنند و سعی بر حفظ این ریتم می‌کنند. کیسی اوسماندسون، وبلاگ نویس و عکاس حرفه ایی می‌گوید:هر چه بیشتر تمرین کنید، تکلیف کمتری برای حل کردن خواهید داشت. چیزی که در ابتدا فکر می‌کنید که یک هدف یا تلنگری است در یک چشم به هم زدن به آن خواهید رسید. زمانیکه شما شروع به انجام این کار می‌کنید، متوجه خواهید شد که تغییرات جدی در شما ایجاد شده اند و می‌توانید بهتر به کار‌های خود بپردازید و در کار‌های روزمره خود موفق خواهید بود.

۵- تنظیم اهداف واقعی برای خود

تلاش برای تغییر کل روال خود تنها باعث ایجاد دغدغه و استرس می‌شود. با این وجود، تنظیم اهداف واقعی برای خودتان به شما کمک خواهد کرد که همه کار‌هایی را که باید انجام دهید را انجام دهید و بتوانید در آن به موفقیت برسید. کار کردن روی عادتی که شما می‌خواهید تغییرش دهید یا به کل آن را حذف کنید، این تغییرات را می‌توانید به راحتی با یک اراده کاملا صحیح و عاقلانه انجام دهید و به خواسته خود برسید.

جودی واتسون، موسس و رییس سازمان عالی، در طی بیانیه ایی گفت::شما باید روال و اصول اولیه استخوان بندی یک کار را چنان دقیق بیابید که بتوانید آن کار را به بهترین نحو انجام دهید و در آن کاملا موفق شوید. اگر شما کار‌های زیادی برای انجام دادن در یک روز را دارید، سعی کنید بهترین و آسانترین راه را برای انتخاب و برگزیدن آن‌ها انتخاب کنید تا تمام آن‌ها انجام شوند.

زمانیکه شما یک عادت جدیدی را برای خود شروع می‌کنید، به شما نیرویی برای انجام دادن بهتر کار‌های دیگر خواهد داد. افراد سازمانه یافته اهداف واقعی خود را حفظ می‌کنند تا بدون نگرانی بتوانند تمام کار‌های خود را انجام دهند.

۶-شام را شب‌ها زود بخورید

شاید بگویید این عادت صبحگاهی نیست، اما باید گفت که این یکی از مقدمه‌های عادات صبحگاهی افراد منظم است. درست کردن یک وعده غذایی و خوردن آن زمان زیادی را قطعا خواهد گرفت. اگر شما بتوانید از غذای شب گذشته مقداری را نگه دارید و آن را مصرف کنید (به شرطی که باعث مسمویت شما نشوند) راه آسانتری است. افراد سازمان یافته اغلب غذای زیادی را آماده می‌کنند و آنرا برای وعده‌های دیگری در یخچال بسته بندی می‌کنند و برای راحتی بیشتر آن‌ها را استفاده می‌کنند و در هر وعده یک بسته را به بیرون می‌آورند و مقداری به آن حرارت می‌دهندو می‌خورند. با این کار شما بیشتر سازماندهی خواهید شد و دیگر دغدغه درست کردن غذا را نخواهید داشت.

۷-رفع بهم ریختگی خانه

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که عادت دارند که لباس‌ها و دیگر وسایل خود را هر روز صبح روی تخت یا اطراف تخت خود می‌گذارند، کاری کاملا اشتباه است چرا که شما پس از پایان روز به خانه تان باز خواهید گشت و می‌خواهید استحراحت کنید ویا ممکن است که کار‌های عقب افتاده خود را انجام دهید و با مشاهده بی نظمی در خانه، به شما حس خواب آلودگی دست خواهد داد و دیگر نخواهید تنواست که کار‌های عقب خود را انجام دهید و به مرور زمان این بی نظمی بیشتر خواهد شد و با دیدن داخل خانه شما احساس خوبی نخواهید داشت. افراد سازمان یافته اطمینان حاصل می‌کنند که نباید زمان اضافه زیادی را برای این نوع کار‌ها صرف کنند و آن‌ها بیشتر علاقه دارند که خانه شان تمیز و با نظم باشد تا بهتر بتوانند روی کارهایشان متمرکز شوند.

۸-کاری را که دوست ندارید در اولویت قرار دهید را به پایان برسانید

بجای آن که کاری که برای شما انجام دادنش کمی دشوار است را کنار بگذارید، سعی کنید سخت‌ترین کار را در اولیت قرار دهید و اول آنرا انجام دهید و بعد از اینکه مطمئن شدید آنرا به پایان رساندید، سراغ کار‌های دیگرتان بروید وشروع به انجام دادن آن‌ها کنید. اگر شما این کار را انجام ندهید، از ابتدای روز استرس اینکه چگونه می‌خواهید کاری که انجامش برای شما دهید را، شمارا خواهد گرفت و ممکن است با این استرس دیگر هم نتوانید کاری که انجامش برای شما سخت است را انجام دهید و هم کار‌هایی که انجامشان برای شما آسان است را نتوانید انجام دهید و بطور کل از انجام تمام کار‌ها باز خواهید ماند.

بسیاری از ما نیزتوانیم منظم باشیم، بخشی از این مورد به دلیل این است که ما مطمئن نیستیم که کدام عادت می‌تواند بهتر پاسخ دهد تا آن را برگزینیم. افراد منظم اغلب عادت‌های خوب را تمرین می‌کنند که نتیجه این کار باعث انجام آسان کار‌های دیگر خواهد شد و می‌توانند به بهترین نحو کار خود را به پایان برسانند. اگر شما موارد بالا را رعایت کنید، یک فرد سازماندهی خواهید شد و می‌توانید تمام کارهایتان را به بهترین نحو و بسیار آسان انجام دهید.

نظر بینندگان
!
!
!