چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۹ | ۱۳۹۰/۱۰/۰۴
چالشی جدی در انتظار بازار وارداتی ها
۱۱:۵۹ | ۱۳۹۰/۱۰/۰۴
اجاره خودرو

چالشی جدی در انتظار بازار وارداتی ها

پرشین خودرو: بازار خودروهای وارداتی پس از پشت سر گذاشتن آرامشی نسبی اما کوتاه می رود تا دوباره شاهد التهاب و افزایش افسارگسیخته قیمت ها شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، پس از آنکه پس از یک سال و نیم تنش و کش و قوس، بازار خودروهای وارداتی اندکی آرام شده و شیب افزایش قیمت ها در این بازار به حداقل رسیده بود و این بازار می رفت تا رنگ آرامش از دست رفته را به خود بگیرد این بار حادثه ای دیگر سکون و آرامش این بازار را دستخوش تغییر و هیجان کرد.

ممنوعیت گشایش اعتبار کالاهای ایرانی در امارات، خبری بود که مخابره آن موجی از شایعات و حرف و حدیث ها را در بازار وارداتی ها به راه انداخت به طوری که آنچه هم اکنون آنچه از این بازار شنیده می شود زمزمه گرانی خودروهای وارداتی است.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، ممنوعیت گشایش اعتبار کالاهای ایرانی در امارات، به کاهش ورود حجم بسیار زیادی از خودروهای خارجی می‌انجامد و این به معنای افزایش قیمت دوباره در بازار این نوع خودروها است.

فربد زاوه این خبر را به معنی ممنوعیت واردات خودرو به ایران تعبیر کرد.

وی با بیان اینکه در واقع حجم اصلی واردات خودرو به ایران از طریق امارات انجام می شود، گفت: امارات به عنوان واسطه‌ای بین ایران و شرکت‌های خودروساز خارجی عمل می‌کرد که پس از ممنوعیت گشایش اعتبار کالاهای ایرانی در امارات، عملا بازرگانان ایرانی نمی توانند خودرویی از این کشور وارد بازارهای داخلی کنند.

این کارشناس با بیان اینکه افزایش هزینه های حمل و نقل واردات اولین تبعات حذف امارات در مناسبات تجاری ایران خواهد بود، ادامه داد: تجار ایرانی باید به دنبال پیدا کردن یک جایگزین برای واردات خودرو به کشور باشند که این جایگزین هر کشوری که باشد به دلیل بعد مسافت، هزینه حمل و نقل واردات خودرو از این کشور بیش از واردات خودرو از امارات خواهد بود.

به گفته وی، همچنین محدودیت در واردات و کاهش عرضه نیز آشفتگی بازار، قیمت گذاری سلیقه ای، افزایش فعالیت دلالان و واسطه ها و گرانی بیشتر خودروهای وارداتی را در پی خواهد داشت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!