چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۱ | ۱۳۹۰/۱۰/۰۶
موج بلند افزایش قیمت در بازار وارداتی ها
۱۰:۵۱ | ۱۳۹۰/۱۰/۰۶
اجاره خودرو
شوک حاصل از انتشار اخبار قطع مبادلات تجاری ایران و امارات موجب شد

موج بلند افزایش قیمت در بازار وارداتی ها

پرشین خودرو: انتشار اخبار قطع مبادلات تجاری ایران و امارات تاثیر منفی خود را بر بازار وارداتی ها گذاشت و شوک حاصل از این خبر، قیمت این نوع خودروها را تا سقف چهار میلیون تومان افزایش داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، افزایش ناگهانی و چشمگیر قیمت خودروهای وارداتی طی چند روز اخیر و پس از مخابره اخبار قطع مبادلات تجاری ایران و امارات در حالی رخ داده که مدتی بود روند افزایش قیمت ها در بازار این محصولات متوقف شده بود.

اگر چه بعد از تایید و تکذیب های چندباره بالاخره ممنوعیت واردات خودرو از امارات تکذیب شد و آبی بر آتش دلهره واردکنندگان ریخت و خیال آنها را راحت کرد، اما انتشار همین خبر کافی بود تا موجی از شایعات در بازار وارداتی ها دهان به دهان بچرخد و زمینه افزایش قیمت این خودروها را فراهم کند.

آنطور که از بازار وارداتی ها خبر می رسد این گرانی در سه برند تویوتا، هیوندایی و کیا رخ داده و قیمت این خودروها در بازار بین یک تا چهار میلیون تومان افزایش یافته است که در این میان بالاترین میزان گرانی شامل حال خودرو تویوتا اریون شده به طوری که قیمت این خودرو از 71 به 75 میلیون تومان افزایش یافته است.

همچنین طی دو سه روز اخیر قیمت خودروهای تویوتا یاریس صندوقدار و کرولا با افزایش دو میلیون تومانی روبرو شده به طوری که قیمت یاریس از 36 به مرز 38 میلیون و بهای کرولا از 54 به 56 میلیون تومان رسیده است.

برخی محصولات کیا نیز طی چند روز اخیر رشد قیمت یک تا دو میلیون تومانی را تجربه کرده اند.

هم اکنون خودرو موهاوی با قیمتی حدود 84 میلیون تومان عرضه می شود در حالی که چند روز قبل بهای این خودرو حدود 82 میلیون تومان بود. همچنین قیمت خودرو اسپورتیج یک میلیون تومان افزایش یافته و از 78 به 79 میلیون تومان رسیده است.

در میان محصولات هیوندایی نیز خودروهایی مانند i20، سوناتا و آزرا افزایش قیمتی بین یک تا دو میلیون تومان را تجربه کرده اند.

در حل حاضر خودرو آزرا با قیمت 86 میلیون تومان معامله می شود در حالی که قیمت این خودرو چند روز قبل 85 میلیون تومان بود. همچنین خودرو هیوندای i20 گرانی دو میلیونی را تجربه کرده و از 32 به 34 میلیون تومان تغییر قیمت داده است. بهای سوناتا نیز 1.5 میلیون تومان افزایش یافته به طوری که این خودرو هم اکنون با قیمت 66.5 میلیون تومان به فروش می رسد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!