پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۱ | ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
«اوتلندر برقی» به بازار ایران می آید+جزئیات
۱۱:۳۱ | ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
اجاره خودرو
/اختصاصی/

«اوتلندر برقی» به بازار ایران می آید+جزئیات

پرشین خودرو: نماینده رسمی میتسوبیشی در ایران از ورود اوتلندر پلاگ این هایبرید (plugin hybrid) به ایران، هم زمان با ورود این محصول به بازارهای جهانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، اس یو وی ها یا همان خودروهای شاسی بلند که چندیست با اقبال عمومی در سراسر جهان روبرو شده است همچنان موجب نگرانی دوست داران محیط زیست می شوند. خودروهایی که به دلیل ابعاد بزرگ خود و موتور های قدرتمند از مصرف سوخت بالاتری نسبت به سایر کلاس های دنیای خودرو برخوردار هستند.
هر چند شرکت های صاحب نام تلاش هایی را برای کاهش مصرف سوخت این خودروها آغاز کرده اند، این تلاش ها هر چند دلواپسی ها را اندکی بهبود بخشیده اما به طور کامل بر طرف نکرده است.
در این میان شاید بهترین راهکار را برند میتسوبیشی با معرفی اوتلندر phev ارائه داده است که باعث حیرت کارشناسان حوزه خودرو شده است.
خودرو‌های هیبریدی از نظر قوای محرکه به دو دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول خودرو‌های هیبریدی با طراحی سری است، در این خودرو‌ها موتور بنزینی درون سوز، مستقیما به چرخ‌ها متصل نیست و فقط وظیفه شارژ کردن باتری‌های موتور الکتریکی را دارد.
نوع دیگر خودرو‌های هیبریدی، طراحی موازی دارند؛ در این سیستم موتور بنزینی مستقیما به چرخ‌ها متصل است و این امکان برای راننده بوجود می‌آید که بین موتور بنزینی و الکتریکی، یکی را انتخاب کند و در هر دو حالت هم باطری موتور الکتریکی شارژ می‌شود.
حال که با انواع موتورهای هیبرید آشنا شدید، دلیل حیرت کارشناسان از معرفی اوتلندر هیبرید را بهتر درک خواهید کرد.
میتسوبیشی در تولید این شاسی بلند هیبرید یک قدم فراتر رفته و پلاگینی را طراحی کرده است که هر دو نوع سری و موازی را شامل می‌شود و اولین بار در اوتلندر PHEV استفاده شده است.
اوتلندر PHEV یک موتور بنزینی ۲ لیتری همراه با دو موتور دوقلوی الکتریکی دارد که بر اساس گفته طراحان و مهندسان، قادر است به راننده این اجازه را بدهد که بین سه حالت EV ، سری و موازی یکی را انتخاب کند.
EV، حالتی است که تمام نیروی حرکتی اتومبیل از طریق موتور‌های الکتریکی تامین می‌شود که قبلا در خودرو‌های هیبریدی دیگر هم استفاده شده است.
اوتلندر PHEV به صورت اتوماتیک یکی از 3 حالت در نظر گرفته شده را برای رانندگی انتخاب می کند که این وظیفه بر عهده آنالیزورهای این خودرو است. آنالیزورهای اوتلندر با بررسی جاده و فشار وارد شده به خودرو و همچنین میزان سوخت اتومبیل، بین حالت EV ، سری و موازی یکی را انتخاب می‌کند که این امر باعث می‌شود روند انتقال نیرو به شکلی باشد که اتومبیل در بالاترین حالت راندمان خود باشد.
البته اوتلندر PHEV از فناوری ” احیا نیروی ترمز ” نیز بهره‌مند است که این موضوع می‌تواند در تامین نیرو برای شارژ باطری‌ موتور‌های الکتریکی این خودرو بسیار تاثیر گذار باشد.

طراحی اوتلندر پلاگ این هایبرید (plugin hybrid)
به طور کلی اوتلندر PHEV از نظر ظاهر تفاوت زیادی با نسل قبلی نکرده است و به شکلی می‌توان گفت ظاهر اوتلندر PHEV فیس‌لیفتی از اوتلندر ۲۰۱۷ است. داخل کابین هم با نسل قبلی اوتلندر تفاوتی ندارد و فقط میتسوبیشی، دور دوزی قرمز را به عنوان یک آپشن اضافه برای اوتلندر PHEV در نظر گرفته است.
اوتلندر PHEV امکانات و تجهیزات رفاهی اوتلندر قبلی را دارد به علاوه اینکه امکاناتی همچون رادار نقطه کور و رادار تشخیص عابر پیاده به خودرو اضافه شده است. همچنین اوتلندر PHEV از یک مانیتور ال‌ای‌دی بهره می‌برد که حالت نمایش ۳۶۰ درجه دارد و تمام سرنشینان خودرو می‌توانند تصاویر را به راحتی در آن نگاه کنند. همچنین اوتلندر PHEV قرار است به سیستم RCTA مجهز شود؛ این سیستم قادر است اطراف خودرو را تا شعاع 5 متری آنالیز کند تا خودرو هنگام بیرون آمدن از جای پارک خود به اتومبیل دیگری برخورد نکند.
شرکت آرین‌موتور پویا نماینده رسمی میتسوبیشی موتورز ژاپن در ایران، این خودروی مدرن را که در پاییز وارد بازار شده است، زمستان امسال به بازار ایران عرضه خواهد کرد.

نظر بینندگان
!
!
!