سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۷ | ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
توان داخلی برای تبدیل به خودروساز شدن را داریم
۱۱:۵۷ | ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
اجاره خودرو
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس:

توان داخلی برای تبدیل به خودروساز شدن را داریم

پرشین خودرو:سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم خصوصی سازی واقعی صنعت خودروسازی گفت: توان داخلی برای تبدیل به خودروساز شدن را داریم.

به گزارش  پرشین خودرو به نقل از صدا و سیما، باستانی با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: به رغم همه زحماتی که در صنعت خودروسازی کشور کشیده می شود مردم رضایتمندی لازم را ندارند.


وی علت اصلی مشکل را نوع خصوصی سازی دانست و گفت: در حوزه خودروسازی خصوصی سازی واقعی نداشتیم و پس از انقلاب هنوز به خودروساز تبدیل نشدیم و تولیدکننده خودرو هستیم.


باستانی افزود: تا زمانی که دولت را از خودروسازان جدا نکنیم و آن ها به عنوان بنگاه خودروسازی خصوصی آغاز به کار نکنند مشکلات ادامه خواهد داشت.


وی اضافه کرد: اگر خصوصی سازی به درستی انجام می شد و سهم دولت زیر 20 درصد بود و سهم مدیریتی را به بخش خصوصی واگذار می کردیم تاکنون این موضوع رونق پیدا کرده بود.


باستانی گفت: توان داخلی برای تبدیل به خودروساز شدن را داریم در 20 سال گذشته در حوزه موشکی نشان دادیم توان داخلی سازی را داریم مشروط بر اینکه خصوصی سازی واقعی اتفاق بیفتد منابع ارزان قیمت مالی را اختصاص دهیم.


سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در تلاش است تا خصوصی سازی واقعی در صنعت خودروسازی ایجاد کند، افزود: در کنار خصوصی سازی باید هدف گذاری هایی انجام شود و حمایت های خاصی را برای کسی که اهلیتش برای خودروسازی اثبات شده است را انجام دهیم.


وی با بیان اینکه از وزیر صنعت، معدن و تجارت سوال کردیم که چرا ثبت سفارش واردات خودرو متوقف شده است؟ نمایندگان مجلس شورای اسلامی بحث تحقیق و تفحص از واردات خودرو را مطرح کرده اند و اگر این موضوع به زودی حل نشود نظارت ها شدیدتر می شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنایعخودرومجلس
نظر بینندگان
!
!
!