چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۴ | ۱۳۹۰/۱۰/۰۹
افزایش 100میلیون ریالی «لکسوس» در بازار
۱۰:۵۴ | ۱۳۹۰/۱۰/۰۹
اجاره خودرو

افزایش 100میلیون ریالی «لکسوس» در بازار

پرشین خودرو: طی چند روز اخیر قیمت خودرو لکسوس آر.ایکس در بازار با افزایش 100میلیون ریالی روبرو شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، این خودرو که تا چندی قبل با قیمتی حدود 146 میلیون تومان معامله می شد این روزها به بهایی برابر با 156 میلیون تومان دست به دست می شود.

افزایش قیمت خودرو لکسوس آر.ایکس در بازار در شرایطی رخ داده که بهای این خودر پس از ماه ها افزایش، روند نزولی در پیش گرفته بود به طوری که طی دو سه هفته اخیر قیمت این خودرو در بازار با افت چهار میلیون تومانی روبرو شده و از 150 به 146 میلیون تومان رسیده بود.

با گرانی اخیر لکسوس، مجموع افزایش قیمت این خودرو در بازار وارداتی ها از ابتدای سال جاری تا کنون به مرز 20 میلیون تومان رسید چرا که این خودرو در ابتدای امسال قیمتی حدود 136 میلیون تومان داشت.

کارشناسان و فعالان بازار افزایش نرخ دلار را مهمترین دلیل گرانی های اخیر در بازار خودروهای وارداتی عنوان می کنند.

لکسوس یک خودرو شاسی بلند و از محصولات کشور ژاپن است و یکی از برندهای لوکس تویوتا به حساب می‌آید.

لکسوس RX دارای حجم موتوری سه هزار و 500 سی‌سی بوده و به واسطه آن 275 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. پشت فرمان این خودروی شش سیلندر می‌توان سرعت 200 کیلومتر در ساعت را تجربه کرد. با این شاسی بلند ژاپنی همچنین می‌توانید در عرض هشت ثانیه به شتاب 100 کیلومتر برسید. گیربکس RX شش دنده اتوماتیک است، اما قابلیت تنظیم دستی را نیز داراست.

این خودرو همچنین از باک بنزینی 75 لیتری بهره می‌برد و باید بنزین سوپر به خورد آن بدهید. هرچند اطلاع دقیقی از مصرف سوخت ترکیبی RX در دست نیست، اما از آنجا که به هر حال شاسی بلند است، قاعدتا باید از مصرف سوخت بالایی برخوردار باشد.

از امکانات ایمنی و رفاهی این خودرو می‌توان به سیستم ضد قفلABS، 10 ایربگ جلو، عقب و جانبی و همچنین دو عدد ایربگ زانو مخصوص راننده و سرنشین جلو، سیستم هوشمند قفل مرکزی با هشداردهنده صوتی و سیستم استارت بدون کلید(Keyless) اشاره کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!