یكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تخصیص بودجه 50 تا 100میلیونی برای خرید خودرو در 50درصد مردم+جزییات
۱۲:۴۱ | ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
iran zamin2
نتایج یک نظرسنجی مشخص کرد:

تخصیص بودجه 50 تا 100میلیونی برای خرید خودرو در 50درصد مردم+جزییات

پرشین خودرو: یکی از اصلی ترین معیارهای تصمیم گیری خرید خودرو، بودجه است و در نظرسنجی انجام شده توسط ISQI در حاشیه دومین نمایشگاه خودرو تهران از افراد در خصوص بودجه خرید خودرو سوال شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط عمومی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، نتایج نشان می دهد حدود ۵۰درصد از بازدیدکنندگان، بودجه ای بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون برای خرید خودرو در نظر گرفته اند که ۵۷ درصدآنها علاقه مند به خرید انواع مدل های SUV در بازار هستند، این در حالی است که بیش از ۷۵ درصد از تنوع خودروهای این رده قیمتی را محصولات چینی تشکیل می دهند و تمامی انواع خودروهای SUV در این رده قیمتی از برندهای چینی موجود در بازار ایران هستند.

 


 

افراد با بودجه زیر ۵۰ میلیون تومان نیز ۱۴ درصد از کل پاسخ دهندگان را تشکیل می دهند و نزدیک به ۴۳ درصد ایشان تمایل به خرید خودروی سدان دارند.

در سایر رده های قیمتی نیز ۱۷% با بودجه ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان، ۹ درصد با توان خرید ۱۲۵ تا ۱۵۰ میلیون تومان و حدود ۱۱ درصد نیز با بودجه ۱۵۰ میلیون تومان به بالا به دنبال خودروی مورد علاقه خود آمده اند. حدود ۸۰% افرادی که بودجه بالای ۱۵۰ میلیون تومان برای خرید خودرو دارند تمایل به خرید انواع خودروهای شاسی بلند داشته اند و در این دسته قیمتی ۴۰ درصد افراد علاقه مند به خرید برندهای آلمانی هستند و خودروهای ساخت کشورهای ژاپن، فرانسه، کره جنوبی، آمریکا درصد فراوانی تقریبا مشابهی را کسب نموده اند.

از بررسی اطلاعات مربوط به افرادی که تمایل به خرید خودروهای سدان داشته اند استحکام و ایمنی با حدود ۳۸% بالاترین معیار خرید انتخاب و خرید بیان شده است همچنین در افرادی که تمایل به خرید انواع خودروهای SUV داشته اند “قدرت و شتاب” و “استحکام و ایمنی” هر کدام با ۳۰ درصد فراوانی از اصلی ترین معیارهای انتخاب و خرید خودرو به حساب آمده اند. از افرادی که زیبایی ظاهری خودرو را به عنوان معیار اصلی خرید انتخاب کرده اند ۴۷% زیر ۳۵ سال سن دارند و ۲۵ درصد از ایشان را بانوان تشکیل می دهند که نسبت به توزیع کلی نمونه درصد فراوانی بیشتری را نشان می دهد.

نظر بینندگان
!
!
!