دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
دوربین ها، تخلفات را کاهش داده است
۱۴:۲۷ | ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
iran zamin2
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد:

دوربین ها، تخلفات را کاهش داده است

پرشین خودرو:معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد گفت: سرعت غیر مجاز از جمله دلایلی اصلی وقوع سوانح رانندگیست و دوربین های کنترل سرعت توانسته اند از میزان جرائم این بخش بکاهند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایرنا، سرهنگ محمد رضا مزیدی افزود: شاید برخی ها از نصب این دوربین ها گله مند باشند اما بواقع آنها ابزار خوبی برای کاهش سرعت هستند.
وی بکارگیری طرحهای مختلف مثل دوربین کنترل سرعت، نصب سرعت گیر، جریمه های رانندگی و کنترل موتور سواران را با هدف کاهش سوانح منجر به جرح و فوت دانست و در پاسخ مبنی بر دلیل کاهش یا افزایش سرعت مجاز در برخی نقاط، یادآور شد: گاهی تغییر زیرساخت ها یا تغییر شرایط، منجر به کاهش یا افزایش سرعت مجاز می شود که امری طبیعی است زیرا این تغییرات در بستر زمان شکل می گیرد.
وی رفتارهای ترافیکی را در کاهش تصادفات رانندگی، مهم و اساسی ارزیابی کرد و افزود: البته انتظار نداریم که این رفتارها یک شبه، اصلاح شود اما در صورت جا افتادن فرهنگ رانندگی، بخش عمده ای از مشکلات ترافیک در استان رفع می شود.
سرهنگ مزیدی، استان یزد را در زمره مناطقی دانست که اخیرا بیشترین کاهش تصادفات منجر به فوت را داشته است و اضافه کرد: این موفقیت، مدیون همین تلاشهایی است که برخی آن را به سخت گیری تعبیر می کنند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد تصریح کرد: انتظار این است که 'خودکنترلی' به مرزی برسد که دیگر نیازی به حضور پلیس در سطح شهر و جامعه نباشد.
وی آنچه را بعنوان 'کمین ماموران راهنمایی و رانندگی' تعبیر می شود بی اساس دانست و یادآور شد: کمین، تعریف دارد و اگر ماموری در پیچ و خم خیابان یا میدانی ایستاده به معنی کمین نیست بلکه مدیریت ترافیک است.
وی ضمن تشکر از همکاری مردم و مشارکت دستگاههای متولی در در انضباط ترافیکی گفت: مردم با ما در این زمینه همکاری خوبی داشته و دارند.

برچسب ها:
انتظاميترافيك
نظر بینندگان
!
!
!