سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
شهری در چین ناوگان اتوبوس عمومی را کامل برقی کرد
۱۲:۴۷ | ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
iran zamin2

شهری در چین ناوگان اتوبوس عمومی را کامل برقی کرد

پرشین خودرو:شهر شن‌ژن چین تمامی 16 هزار و 359 دستگاه اتوبوس سامانه حمل و نقل شهری خود را برقی کرده است.

به گزارش پرشین خودرو و به نقل از انگجت، اگر دیدید کسی در مورد حمل و نقل عمومی پایدار صحبت می‌کند، وی را به شهر شن‌ژن چین متوجه کنید. این شهر چین اعلام کرده است که کل ناوگان اتوبوس عمومی خود را که شامل 16 هزار و 359 دستگاه می‌شود، به طور کامل برقی کرده است.

علاوه بر این، بیش از نیمی از سیستم حمل و نقل شن‌ژن در حال حاضر بر پایه برق عمل می‌کند. این شهر برنامه دارد که تا سال 2020 از شر همه وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی بنزینی باقی مانده خلاص شود.

البته به همین سادگی نیست که بیش از 16 هزار وسیله نقلیه دیزلی کنار گذاشته شوند. ساخت 510 ایستگاه شارژ و 8000 دستگاه اتصال در سراسر شهر نیاز است.

بر اساس گفته پایگاه "EyeShenzhen"، این دستگاههای اتصال می‌توانند یک اتوبوس را طی دو ساعت به طور کامل شارژ و هر روز 300 وسیله نقلیه را شارژ کنند.

به همان اندازه که این کار برای محیط زیست مفید است، برای مقامات محلی نیز مزایای قابل توجهی دارد. چین به مشکلات آلودگی هوا بدنام است، اما ناوگان اتوبوس‌های الکتریکی سالیانه از آزاد شدن حدود 1.35 میلیون تن دی‌اکسید کربن جلوگیری می‌کنند.

ضمن این که این واقعیت وجود دارد که شهر اکنون خیلی آرام‌تر شده است، زیرا اتوبوس‌ها اکنون دیگر به اندازه قبل پر سر و صدا نیستند.

علاوه بر این که موجب صرفه جویی در هزینه کلی شده است، چرا که وسایل نقلیه حالا تقریبا 75 درصد کمتر انرژی مصرف می‌کنند.

برای شروع این پروژه مبلغی حدود 490 میلیون دلار به عنوان یارانه پرداخت شده است، اما این هزینه مبلغ کمی برای دسترسی به هوای پاک، شهرهای آرام و رو کردن به دنیای انرژی‌های تجدید پذیر است.

برچسب ها:
اتوبوس برقیچین
نظر بینندگان
!
!
!