سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۱ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
قطعه سازان در کشورهای پیشرفته ادغام شده اند
۱۵:۲۱ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
اجاره خودرو
دبیر انجمن خودروسازان ایران:

قطعه سازان در کشورهای پیشرفته ادغام شده اند

پرشین خودرو: ادغام قطعه سازان در کشورهای پیشرفته آغاز شده درحالیکه صنعت قطعه سازی ما به دلیل تحریم ها و استفاه از ماشین آلات فرسوده از دانش روز دنیا عقب است و برای رقابت باید دانش فنی و تجهیزات به روز داشته باشیم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران، با بیان این مطلب گفت: 85 درصد یک خودرو، قطعات است و برای ارتقای این صنعت و همگام شدن با صنعت خودروسازی، نیازمند سرمایه گذاری و ایجاد واحد تحقیق وتوسعه برای هر قطعه ساز هستیم.
وی اظهار داشت: بر اساس ضوابط وزارت صنعت، معدن و تجارت باید آغاز قراردادهای جدید خودروسازان با شرکای خارجی در ابتدا با حدود ۴۰درصد ساخت داخلی خودرو باشد و متاسفانه به دلیل اینکه قطعه سازان داخلی نتوانستند به روز باشند فعلا خودروهای جدید با ۲۰درصد ساخت داخلی سازی استارت می خورد و باید به ۴۰ درصد برسد.
نعمت بخش با توجه به پنجمین همایش خودرو ایران که با محور "زنجیره تامین رقابت پذیر" 24 و 25 بهمن ماه امسال در تهران برگزار می شود، تاکید کرد: صنعت قطعه سازی نیازمند یاری است بطوریکه حدود سه میلیارد یورو و بیش از 10 هزار میلیارد تومان نیاز به سرمایه گذاری دارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید تسهیلات ارزی برای آنها فراهم کند تا بتوانند ماشین آلات و صنایع خود را نوسازی کنند و با تجهیزات به روز شاهد تولید قطعات با کیفیت و قابل رقابت باشیم.
به گفته وی، خودروسازان بزرگ کشور در حال حاضر برای تامین قطعات مورد نیاز، همزمان با حدود 600قطعه سازی طرف هستند كه رویه اشتباه و نادرستی است و چنانچه می خواهیم به سطح خودروسازان مطرح جهانی نزدیك شویم باید این فرآیند را تصحیح و به سمت مجموعه سازی و ادغام قطعه سازان حركت كنیم.
دبیر انجمن خودروسازان ایران در پایان اظهار امیدواری کرد که پنجمین همایش صنعت خودرو ایران عاملی برای تسریع در تحقق اهداف فوق باشد چراکه در این صورت علاوه بر تحول در صنعت قطعه سازی كشور و رقابتی شدن محصولات داخلی، ‌می توانیم شاهد رونق صادرات در صنعت خودروسای نیز باشیم.

نظر بینندگان
!
!
!