چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
طرح ترافیک فعلی با نگاه انسان دوستانه اجرایی نمی شود
۱۱:۴۵ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
اجاره خودرو
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد؛

طرح ترافیک فعلی با نگاه انسان دوستانه اجرایی نمی شود

پرشین خودرو:عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد ازپیشنهاد لغو طرح ترافیک، گفت:‌ شهرداری با اجرای این موارد به دنبال خالی کردن جیب مردم است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از برنا، سلمان خدادادی با اشاره به اینکه طرح ترافیک فعلی با نگاه انسان دوستانه اجرایی نمی شود، گفت:‌ طرح ترافیک درحال حاضر ایجاد درآمد برای شهرداری بوده و به نوعی مردم را نسبت به مسئولان بدبین کرده است، طرح ترافیک در تهران برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا مصوب شد؛ ضمن اینکه شرایط تردد مردم به واسطه کاهش ترافیک آسان ترشود.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در اجرای طرح زوج و فرد حل مشکلات مردم، مقابله با آلودگی هوا و تسهیل درتردد افراد فراموش شده است، افزود:‌ تنها نگاه مادی حاکم بر اجرای این طرح است، یعنی افراد درهرشرایطی می توانند با پرداخت هزینه و خرید آرم به محدوده طرح ترافیک وارد شوند؛ اما به جان مردم درشرایط آلودگی هوا توجه نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از مردم به دلیل آلودگی هوا سالانه جان خود را ازدست می دهند، تصریح کرد:‌ عامل مرگ افراد همان هایی هستند که درشرایطی تنها با دریافت هزینه مجوز تردد خودروها به محدوده طرح ترافیک را می دهند، بنابراین اهداف اولیه دراجرای این طرح فراموش شده است.

خدادادی با بیان اینکه جزییات طرح جدید شهرداری باهدف لغو محدوده طرح ترافیک هم مشخص نیست، گفت:‌اگر نگاه شهرداری دراجرای این طرح همان رویکرد مادی است که به هیچ عنوان قابل قبول نیست، اما اگرنگاه کارشناسی پشت این طرح قراردارد که بعید به نظر می رسد تا حدودی قابل قبول است؛ به عنوان مثال خودروی برقی نباید عوارضی برای ورود به محدوده طرح ترافیک پرداخت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه نباید با استفاده از برخی راهکارها تنها فشاربرمردم را افزایش داد، افزود:‌ دربرخی شرایط مردم ناچار به انجام تخلف هستند، بنابراین طرح جدید هم با این روال به نوعی خالی کردن جیب مردم است؛ زیرا تدبیری درجهت کاهش آلودگی هوا نشده و با هرفرصتی به دنبال تحمیل ضرر به مردم هستیم، متاسفانه ابزاری دردست مجلس برای مقابله با این سیاست ها نیست و شورای شهرباید با اینگونه اقدامات برخورد کند.

برچسب ها:
طرح ترافیک 97
نظر بینندگان
!
!
!