شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ساخت خودروی مشترک ایران و آذربایجان
۱۲:۳۶ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
اجاره خودرو

ساخت خودروی مشترک ایران و آذربایجان

پرشین خودرو:رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان گفت: به زودی شاهد تولید پنج نوع خودروی مشترک از سوی شرکت خودروسازی مشترک ایران و آذربایجان خواهیم بود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، «محمدابراهیم نقی زاده» افزود: شرکت خودروسازی مشترک ایران و آذربایجان به نام «آزکرون» در این کشور با سهم مشارکتی 75 درصدی شرکت آزماش آذربایجان و 25 درصدی ایران خودرو به ثبت رسیده است.
به گفته رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان این کارخانه در مراحل پایانی قرار دارد و پیش بینی می شود این شرکت تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.
براساس گزارش سازمان توسعه و تجارت، نقی زاده گفت: قرار است پیش از پایان سال جاری عملیات انتقال و حمل تجهیزات این کارخانه انجام شود.
وی با بیان اینکه ظرفیت تولید این شرکت خودرو سازی 10 هزار خودروست، افزود: هدفگذاری برای تولید اولیه این شرکت، سه هزار خودرو و در مرحله بعدی پنج هزارخودرو خواهد بود.
گفتنی است، این کارخانه در 175 کیلومتری باکو و در محل نفت‌ چالا واقع شده که برای تولید پنج مدل خودروی سواری آماده است.
 «شاهین مصطفی اف» وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان در نشست رئیسان کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوی آذربایجان که آبان ماه در باکو انجام شد، اعلام کرد که حجم مبادلات تجاری این کشور با ایران در ٩ ماه نخست سال 2017 نسبت به مدت مشابه سال قبل ٣٠ درصد افزایش یافته است.
به گفته وی در سال ٢٠١٦ نیز حجم مبادلات میان 2 کشور نسبت به سال 2015میلادی ٧٠ درصد افزایش یافته بود.
در آن نشست وزیر اقتصادی آذربایجان اعلام کرد که در حال حاضر ٥٤٦ شرکت ایرانی در جمهوری آذربایجان فعالیت می کنند و در چهار سال اخیر بیش از ٤٠ سند همکاری میان 2 کشور امضا شده است. ساخت کارخانه مشترک خودرو سازی و کارخانه داروسازی در جمهوری آذربایجان از جمله این پروژه ها است.

نظر بینندگان
!
!
!