دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۶ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
مونتاژکاری خودروسازان ایرانی یک فاجعه است
۱۱:۳۶ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
اجاره خودرو
/اختصاصی/عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازان:

مونتاژکاری خودروسازان ایرانی یک فاجعه است

پرشین خودرو: خودروسازان ایرانی در حال برگشت به زمان مونتاژکاری هستند و خودرو را به صورت CBU و CKD وارد و مونتاژ کرده و می فروشند که این یک فاجعه است.

علی فراهانی عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور، در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو، با بیان این مطلب گفت: واردات خودرو به صورت CBU و CKD بی رویه انجام شده است و این اتفاق یکی از دلایل مشکلاتی است که صنعت قطعه سازی ایران با آن روبه رو است.
وی ادامه داد: قرار بود ماشینی که وارد بازار داخلی می شود 60 درصد بومی سازی شود، این پیشنهاد ما بود که در شورای سیاستگذاری خودرو دادیم و البته بعد این عدد به 40 و 20 درصد تقلیل پیدا کرد!
این قطعه ساز قدیمی کشور تاکید کرد: متاسفانه لاستیک و باد و صندلی و رنگ اتاق را می گویند داخلی سازی و بقیه را وارد می کنند و به این ترتیب قطعه سازانی که باید کار کنند و چرخ صنعت را بچرخانند عملا بی کار هستند.
وی با تاکید بر این مطلب که بیشترین شاغل در بخش خودرو مربوط به صنعت قطعه سازی کشور است گفت: به جای افزایش تیراژ، آمار مدل خودرو می دهند اما کسی به ما نمی گوید که از این همه مدل های معرفی شده کدام یک سهم قطعه ساز ایرانی است؟ ماشین وارداتی چه ربطی به قطعه سازی دارد. حتی وارداتی ها از خرید لاستیک ایرانی هم خودداری می کنند.
عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور خاطرنشان کرد: ما کارخانه های تایر سازی خوبی در ایران داریم و به دلیل وارد کردن تایر از خارج، صدای ایشان هم درآمده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!