چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۵:۱۹ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
سازوکار همکاری شرکت‌های متفرقه با نمایندگی‌ها تعیین شد
۰۵:۱۹ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
اجاره خودرو

سازوکار همکاری شرکت‌های متفرقه با نمایندگی‌ها تعیین شد

پرشین خودرو: از آنجا که بنابر دستورالعمل جدید مصوبه هیات دولت، واردات خودرو از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی امکان‌پذیر شده است، دوشنبه گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در جلسه‌ای با انجمن واردکنندگان خودرو سازوکار همکاری این شرکت‌ها با یکدیگر را تعیین کردند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از دنیای اقتصاد، براساس دستورالعمل مورد توافق، فعالیت شرکت‌های متفرقه همچون سابق منوط به عقد قرارداد ارائه خدمات پس از فروش بین شرکت‌های نماینده و متفرقه شده است؛ از آنجا که نزدیک به یک‌سال است، شرکت‌های متفرقه با ابلاغ دستورالعمل کنترل بازار ارز از سوی معاون اول رئیس‌جمهور مجوز واردات خودرو به کشور را ندارند؛ بنابراین با بازگشایی دوباره سایت ثبت‌سفارش، نحوه همکاری این شرکت‌ها در بحث ارائه خدمات پس از فروش مورد بازنگری قرار گرفت.

به این ترتیب در جلسه سازمان حمایت و انجمن واردکنندگان خودرو، ارائه خدمات پس از فروش از سوی شرکت‌های نماینده به واردکنندگان متفرقه بار دیگر منوط به پرداخت ۳ درصد ارزش CIF به شرکت‌های نمایندگی شد. در این بین اما نحوه همکاری این شرکت‌ها درخصوص نحوه پرداخت با تغییراتی همراه شده است تا اختلاف شرکت‌های متفرقه با نمایندگی‌ها برطرف شود. در گذشته شرکت‌های متفرقه به منظور دریافت خدمات پس از فروش پیش از ثبت‌سفارش موظف به پرداخت ۳ درصد CIF خودرو به شرکت‌های نماینده بودند حال آنکه براساس سازوکار جدید، پرداخت این میزان به بعد از ثبت‌سفارش واردات خودرو منتقل شد.

به‌طوری‌که این شرکت‌ها پس از ورود خودرو به گمرک باید نسبت به پرداخت ۳ درصد CIF به نمایندگی‌ها اقدام کنند تا مجوز ترخیص خودرو را دریافت کنند.به عبارت دیگر بنابر تصمیمات جدید، پس از آنکه خودرو ثبت‌سفارش شده شرکت‌های متفرقه به گمرک وارد می‌شود، براساس شماره شاسی ۱۱ رقمی که از سوی سازمان استاندارد اعلام شده است، خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس اطلاعات به صورت سیستمی به شرکت نمایندگی ارسال می‌شود تا مشخصات فنی و استانداردی خودرو تایید شود. شرکت نمایندگی با دریافت مبلغ باید ظرف ۵ روز کاری ضمانت‌نامه اعطای خدمات پس از فروش را به شرکت‌های متفرقه صادر کند تا خودرو از گمرک ترخیص شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
واردات خودرو
نظر بینندگان
!
!
!