جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
درخصوص بنزین دونرخی منتظر نظر مجلس هستیم
۱۱:۵۳ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
اجاره خودرو
سخنگوی ستاد بودجه؛

درخصوص بنزین دونرخی منتظر نظر مجلس هستیم

پرشین خودرو:سخنگوی ستاد بودجه با ابراز "درخصوص بنزین دونرخی منتظر نظر مجلس هستیم" گفت: با توجه به آنکه بودجه امسال تفاوت چندانی با بودجه سنوات قبل ندارد التهابات و اعتراضات اخیر نمی‌تواند نشئت‌گرفته از لایحه بودجه دولت باشد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازتسنیم، امیر باقری سخنگوی ستاد بودجه 97 در نشست خبری که صبح امروز در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در خصوص سهم و نقش لایحه دولت در ایجاد شوک در جامعه و بروز التهابات اخیر گفت: به‌نظر می‌رسد اتفاقات و مفاد بودجه سال 97 متفاوت از بودجه‌های سال قبل نبوده و بنابراین التهابات اخیر در کشور نمی‌تواند مرتبط با لایحه بودجه دولت باشد.

به‌گفته این مقام مسئول در لایحه بودجه دولت تنها در چند بخش از جمله افزایش قیمت حامل‌های انرژی می‌توانست منشأ برخی اختلاف‌نظرها باشد که البته نتایج و خروجی آنها باید در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس شورای اسلامی مشخص شود.

باقری در خصوص دلایل اصرار دولت بر بنزین تک‌نرخی با توجه به بحث‌های مطرح‌شده در مجلس درباره سهمیه‌بندی مجدد و بنزین دونرخی، گفت: بنزین تک‌نرخی مزایایی همچون شفافیت را دارد اما با چالش‌هایی نیز مواجه است، از سویی دیگر بر اساس برخی گزارش‌ها بنزین دونرخی می‌تواند با فساد همراه باشد البته در خصوص بنزین هنوز جمع‌بندی نهایی در مجلس انجام نشده و باید منتظر نظر کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس بود.

 در خصوص طرح جایگزین دولت برای اشتغالزایی در سال 97 با توجه به تکلیف ایجاد 970 هزار شغل در سال در برنامه ششم توسعه با در نظر گرفتن نظرات مخالف بسیاری از نمایندگان نسبت به افزایش برخی قیمت‌ها و کاهش منابع مورد نیاز دولت برای اشتغالزایی بدون پاسخ ماند.

برچسب ها:
قیمت بنزین
نظر بینندگان
!
!
!