سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۳:۲۱ | ۱۳۹۰/۱۰/۱۳
ایران‌خودرو جای سایپا را گرفت
۱۳:۲۱ | ۱۳۹۰/۱۰/۱۳
اجاره خودرو
با کاهش 116 نمایندگی مجاز سایپا

ایران‌خودرو جای سایپا را گرفت

پرشین خودرو: براساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تعداد نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش گروه خودروسازان در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، براساس گزارش مربوط به شش ماهه دوم سال 1389 تعداد نمایندگیهای مجاز خدمات پس از فروش گروه خودروسازی سایپا شامل شرکتهای سایپا و پارس خودرو 846 نمایندگی اعلام شده بود، در حالی این تعداد در گزارش مربوط به شش ماهه اول سال جاری به 730 نمایندگی رسیده است.

به این ترتیب در عرض تنها شش ماه 116 نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش گروه سایپا (معادل 13.7 درصد از کل نمایندگهای این شرکت) به دلایل مختلف تعطیل شده و فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

البته روابط عمومی شركت سایپایدك معتقد است كه آمار نمایندگی‌های مجاز گروه سایپا نسبت به قبل تغییری نكرده و احتمالا در آمار مربوط به نیمه دوم سال گذشته اعلامی از سوی شركت بازرسی و كیفیت استاندارد ایران اشتباه رخ داده است.

براساس برنامه‌های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار بود نمایندگیهای خدمات پس از فروشی که نتوانند رتبه خود را ارتقا دهند، تعطیل شوند.

به گزارش ایسنا، از سوی دیگر تعداد نمایندگیهای خدمات پس از فروش گروه ایران خودرو در سال جاری نسبت به سال قبل تنها معادل 7 نمایندگی کاهش یافته است. تعداد نمایندگیهای این گروه از 768 در نیمه دوم سال قبل به 761 در نیمه نخست امسال رسید.

این تغییر و تحولات باعث شد تا بیشترین تعداد نمایندگی خدمات پس از فروش امسال متعلق به گروه ایران خودرو باشد. عنوانی که در نیمه دوم سال گذشته متعلق به گروه سایپا بود.

در حال حاضر تعداد نمایندگیهای مجاز خدمات پس از فروش خودرو کل شرکتهای داخلی به 1935 نمایندگی می‌رسد. این تعداد در نیمه دوم سال گذشته 2044 نمایندگی بود.

نظر بینندگان
!
!
!