یكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
راه‌‌اندازی خطوط پروازی بین شمال کشور و آسیای میانه‌
۱۵:۲۴ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
iran zamin2

راه‌‌اندازی خطوط پروازی بین شمال کشور و آسیای میانه‌

پرشین خودرو:مدیرعامل ایران‌ایر گفت: هم‌اکنون در فرودگاه ساری در کنار تقاضای پروازهای عتبات، تقاضای پرواز به عشق‌آباد، تفلیس و برخی دیگر از کشورهای آسیای میانه وجود دارد که این برنامه در دست اجرا قرار گرفت.

یه گزارش پرشین خودرو، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرزانه شرفبافی در نشست بررسی به‌روز شدن پرواز‌های ساری - تهران با هواپیمای «ATR» در فرودگاه دشت ناز ساری بیان کرد: تاکنون در راستای نوسازی ناوگان هوایی کشور 8 فروند هواپیمای «ATR» وارد کشور شده است و به‌زودی 2 فروند دیگر نیز وارد کشور‌ می‌شود.

وی تعداد قراردادهای خرید این نوع هواپیما را 20 فروند اعلام کرد و اظهار داشت: با نوسازی ناوگان هوایی کشور سازمان هواپیمایی می‌تواند به درستی برنامه‌های خود را در این حوزه برای خدمات‌دهی بهتر به مردم عملیاتی کند.

‌مدیرعامل ایران‌ایر گفت: با ورود این ناوگان در کشور پوشش پروازها به صورت منطقه‌ای در شهرهای دارای فرودگاه اجراء می‌شود.

شرفبافی اظهار داشت‌: سازمان هواپیمایی کشوری با خریدهای جدید هواپیماها آمادگی دارد تا پروازهای بین‌المللی را از فرودگاه دشت ناز ساری به کشورهای هدف دارای مسافر برقرار کند.

به گفته وی هم‌اکنون پیشنهاد فرودگاه ساری برای پرواز علاوه بر عتبات عالیات به عشق‌آباد، تفلیس و برخی دیگر از کشورهای آسیای میانه است که این برنامه در دست اجرا قرار گرفت.

بنابراین گزارش استان مازندران 3 فرودگاه در شهرهای نوشهر، رامسر و ساری دارد که سالانه‌‌ حدود 500 هزار مسافر از طریق این فرودگاه‌ها جابه‌جا می‌شوند.

برچسب ها:
خطوط پروازی
نظر بینندگان
!
!
!