چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
ایران در مسیر صادرات بنزین
۱۶:۴۵ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
اجاره خودرو

ایران در مسیر صادرات بنزین

پرشین خودرو:مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: کشور سال آینده در مسیر صادرات بنزین قرار خواهد گرفت.

به گزارش پرشین خودرو،محمدعلی دادور، مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نشست خبری که به مناسبت تثبیت تولیدروزانه ١٢میلیون لیتر بنزین برگزار شد، با بیان اینکه به منظور تامین پایدار خوراک پالایشگاه ایستگاه پمپ گاز در عسلویه با فشار ٩٠بار تهیه شده که با فشار ٦٠بار به پالایشگاه می رسد. میزان خوراکی که به این پالایشگاه می رسد ١٢٠ هزار بشکه است که ظرفیت دریافت ٥٠٠ بشکه ای نیز در اینجا وجود دارد.

وی با اعلام اینکه میزان تحویل بنزین این پالایشگاه به مخازن شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تا کنون یک میلیارد و ٥٠٠ میلیون لیتر بوده است، افزود:از زمان تثبیت تولید در این پالایشگاه تا پایان امشب ١٠٠میلیون لیتر بنزین یورو٥ تحویل داده شده است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه بخشی از هزینه تکمیل دو فاز باقی مانده از درآمد پالایشگاه و بخشی دیگر نیز از صندوق توسعه ملی تامین می شود ادامه داد:از صندوق توسعه ملی مصوبه دریافت ١٦٠ میلیون دلار با بهره ٨درصد را گرفته ایم.

دادور در پاسخ به مهر درباره میزان مطالبات پیمانکاران این شرکت تصریح کرد:زمانی که مدیریت این پالایشگاه را تحویل گرفتیم ٧ ماه حقوق کارکنان عقب افتاده بود؛ البته اکنون ٣ماه حقوق عقب افتاده همچنان وجود دارد که به مرور زمان پرداخت می کنیم. این در حالی است که ٤٥ میلیون یورو از مطالبات سازندگان را پرداخت کردیم.

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس با بیان اینکه برای تکمیل فاز ٢به علاوه بخش مشترک با فاز ٣تقریبا به ١٢٠میلیون یورو و برای فاز ٣ نیز به رقمی حدود ١٢٠ میلیون یورو نیاز داریم. البته به طور کلی تکیه ما به استفاده از سرمایه داخلی هستیم و زمانیکه فاینانسور ها تماس گرفته و خواهان سرمایه گذاری هستند عدم تمایل خود را اعلام میکنیم چرا که بازپرداخت فاینانس به هر حال به کشور فشار وارد می کند.

بر اساس گفته های وی قراردادی به منظور آموزش بین نفت ستاره و اویکو منعقد نشده و تمام افرادی که در گذشته از فعالیت آنها در این پالایشگاه جلوگیری شده بود به کار بازگشتند.

دادور تصریح کرد:از سال ٨٥ تاکنون هزار و ٨٥٩ میلیون یورو در دفاتر هزینه ای ما ثبت شده است. این در حالی است که ٧٥ درصد از ارزش تجهیزات این مجموعه داخلی ساز است.

بر اساس گفته دادور سال آینده در مسیر صادرکنندگی بنزین قرار می گیریم.

برچسب ها:
بنزین
نظر بینندگان
!
!
!