جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
335 وسیله نقلیه آلاینده درالبرز توقیف شدند
۱۰:۵۲ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
اجاره خودرو

335 وسیله نقلیه آلاینده درالبرز توقیف شدند

پرشین خودرو:رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا،ازابتدای سال جاری تاکنون 335 وسیله نقلیه متخلف که ایجاد آلایندگی می کردند، در این استان توقیف شد.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ همایون شریفی  افزود: دراین مدت 34 هزارو 555 وسیله نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی دراستان البرز اعمال قانون شدند.
وی اضافه کرد: ازمجموع این تعداد، 31 هزارو 727 مورد مربوط به عدم داشتن معاینه فنی بود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین راننده 2هزارو 316 کامیون فاقد مجوز، 512 خودرو دودزا و بقیه سایر موارد بوده است.
شریفی یادآورشد: دراجرای این طرح ، دودزا بودن وسیله نقلیه و همچنین نداشتن معاینه فنی یک نقص محسوب شده و پلیس بدون اغماض برخورد خواهد کرد.
وی تاکید کرد: با توجه به غلظت آلاینده ها در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله کرج این طرح به صورت ویژه در استان البرز اجرایی شده است.
وی اظهار کرد: طبق قانون، حرکت وسایط نقلیه دودزا اعم از خودرو و موتورسیکلت ممنوع بوده و این خودروها به پارکینگ منتقل می شوند.
شریفی افزود: پس از توقیف این خودروها،آنها پلاک تعمیرگاه می گیرند وباید نسبت به تعمیر و رفع آلایندگی اقدام کنند.
وی افزود: اکنون 13 مرکز معاینه فنی خودرو دراستان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکزدرشهرستان ساوجبلاغ ، سه مرکز درنظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.
شریفی یادآور شد: با توجه به غلظت آلاینده ها در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله کرج ،طرح برخورد قانونی با صاحبان خودروهای دودزا در استان البرز همچنان ادامه می یابد.
رئیس پلیس راهور استان البرز گفت: پس از توقیف خودروهای دودزا، صاحبان آنها باید در کمترین زمان به رفع آلایندگی خودرو اقدام کنند.

نظر بینندگان
!
!
!